سردار فدوی: دفاع مقدس الگوی مقابله با توطئه‌های دشمنان است

سردار فدوی: دفاع مقدس الگوی مقابله با توطئه‌های دشمنان است

به گزارش سراج24، سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امشب در یادواره شهدای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بهارستان که در مصلی شهر گلستان برگزار شد، اظهار کرد: ما در دوران هشت سال دفاع مقدس حقارت جبهه باطل به سرکردگی آمریکا و هم پیمانانش را دیدیم.

وی گفت: حقارت شیطان بزرگ آمریکا و شکست‌های علنی آن از سال ۱۳۶۶ شروع شد و تا به امروز هم ادامه دارد و سند آن هم شکایت آمریکا علیه کشور جمهوری اسلامی ایران به دادگاه لاهه است که ۲۶۰ صفحه اصل شکایت و بیش از ۱۰ هزار صفحه پیوست آن می‌باشد که استناد به سخنان ائمه جمعه شهرهای کشور کرده‌اند، آمریکا از سال ۶۵ در عملیات کربلای ۵ به طور مستقیم و بدون دخالت ایادی خود با ما وارد جنگ شد.

جانشین فرمانده کل سپاه هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس را یک الگو در برابر جنگ نظامی دشمنان دانست و تاکید کرد: وقتی مسؤولان نظام و مردم همه با هم مانند دوران هشت سال دفاع مقدس پایه کار بیایند، در هر زمینه‌ای موفقیت به دست می‌آید، فرقی نمی‌کند جنگ نظامی باشد یا در جنگ نرم و جنگ اقتصادی، هشت سال دفاع مقدس یک الگوی ذی قیمت برای مقابله با همه توطئه‌های دشمنان در زمینه‌های مختلف است.

سردار فدوی افزود: اگر مردم در حرکتی وارد عمل شوند، خداوند حمایت‌های بی‌نظیری را روا خواهد داشت، در جنگ اقتصادی باید طبق همان فرمول دوران دفاع مقدس عمل کنیم، ما باید به عنوان مسؤولان نظام همه شرایط برای وارد شدن مردم در میدان را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: در جنگ تحمیلی تا وقتی که نفوذی‌ها و خیانت کارانی مانند بنی‌صدر و ایادی آن‌ها بر سر کار بودند، هیچ اتفاقی نمی‌افتاد و هیچ موفقیتی به دست نیامد، به محض اینکه آن‌ها رفتند و بنی صدر عزل شد، با انجام عملیات‌های مختلف به دست دلاور مردان غیور ایران موفقیت‌ها و پیروزی‌های بسیاری به دست آمد و عظمت بزرگ‌تر آن که ما در خانه دشمن با دشمن جنگیدیم و آن‌ها را شکست دادیم، اگر جنگ در خانه دشمن ادامه پیدا می‌کرد قطعاً آن‌ها با ذلت بیشتری شکست می‌خوردند.

سخنران یادواره شهدای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بهارستان با اشاره به اهمیت انجام واجبات دینی بیان کرد: بالاترین مصیبت عالم بشریت در روز عاشورا به اهل بیت پیامبر اسلام(ص) وارد شد، اگر مسلمانان آن زمان به تکالیف خود در برابر اسلام عمل می‌کردند این مصیبت عظیم به اهل بیت وارد نمی‌شد، اگر امروز امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما رایج شود، خیلی از بدیهیاتی که وجود دارد را نخواهیم داشت، ما موظف به انجام تکلیف الهی هستیم.

سردار فدوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که معرفت یافتن به امام حسین(ع) یکی از مفهومات ظهور است، تاکید کرد: حرکت اربعین آنجایی بزرگ و فراگیر می‌شود که به شناخت و معرفت مردم از اهل بیت کمک کند.

وی ادامه داد: باید هر چه در توان داریم تا پای جان در این راه بایستیم و نهضت مقدسی را که در راه خدا و برای خدا از سال ۴۲ شروع شد و در سال ۵۷ به پیروزی رسید و همچنان ادامه دارد، ترویج، تبلیغ و پشتیبانی کنیم، زمانی این نهضت گسترش می‌یابد که همه عالم را فراگیرد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه جوانان ما در دوران دفاع مقدس وعده خداوند را باور و به آن اعتماد کردند و تا پای جان ایستادند، تصریح کرد: وقتی در دنیای پر تلاطم، شیاطین در جبهه‌های متعدد و با استفاده از ابزارهای نرم و سختی که در اختیار دارند، با ما وارد جنگ شدند، به برکت مجاهدت‌های رزمندگان اسلام و رشادت‌های آن‌ها در طول هشت سال دفاع مقدس به جایی رسیدیم که امروز کسی جرأت نمی‌کند به جنگ نظامی و علنی با انقلاب اسلامی بیاید، دشمن می‌داند که در جنگ نظامی حتماً دچار شکست عظیمی خواهد شد.

سردار فدوی با بیان اینکه کسانی که بصیرت و تخصص ندارند نباید مسؤولیت داشته باشند، خاطرنشان کرد: به دلیل عدم داشتن بصیرت در سال‌های گذشته، عده‌ای در داخل کشور نه تنها به مقابله با دشمن نرفتند، بلکه در برابر نظام هم ایستادند و با دشمن و آمریکا و هم پیمانانش همراه شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه این یادواره معنوی که به یاد دو شهید امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بهارستان به نام‌های سید ابوالفضل علوی و ناصر ابدام با حضور پرشور اقشار مختلف مردم و به همت بسیجیان و سپاه ناحیه حضرت ابوالفضل (ع) این شهرستان برگزار شد، از تعدادی والدین خانواده‌های شهدای امر به معروف و نهی از منکر، مدافع حرم و مدافع سلامت این شهرستان تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

اخبار مرتبط

سردار فدوی: جنگ اقتصادی دشمن ابعاد گسترده تری از جنگ نظامی دارد

بچه های لرستان در همه جا گره های ما را باز کردند/ برای ما کار در جبهه فرهنگی لرستان مهم است

کمک به دولت از رسالت‌های سپاه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha