عزاداری مردم قم نشانه دیانت توأم با عقلانیت است

 عزاداری مردم قم نشانه دیانت توأم با عقلانیت است

به گزارش سراج24، مرتضی حیدری در نشست امروز ستاد استانی مبارزه با کرونا که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، با اشاره به تداوم اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی در استان بیان کرد: این طرح در کنار اجرای برنامه‌های از پیش تعیین شده از جمله پشتیبانی از واکسیناسیون در قم و حرکت به سمت واکسینه کردن حداکثری مردم دنبال می‌شود.

وی افزود: اطلاع رسانی‌های لازم و کافی درباره واکسیناسیون در استان انجام شده است، اما آن چه که امروز به آن نیاز داریم، تبلیغ بیشتر این موضوع در محله‌ها همراه با تلاش برای اقناع سازی مردم است.

وی با تقدیر از تلاش همه دست اندرکاران برای برگزاری مراسم های عزاداری پُرشور اربعین حسینی خاطر نشان کرد: مردم قم در این روزها باز هم ثابت کردند که فهم دینی عمیقی دارند و دیانت همراه با عقلانیت را دنبال می کنند، چراکه تلاش کردند در عین رعایت شیوه نامه های بهداشتی، عزاداری هایی در شأن این ایام داشته باشند.

فرماندار قم با ابراز تأسف از وقوع تصادف در غروب روز اربعین و در بلوار پیامبر اعظم (ص) اظهار کرد: البته این تصادف کام همه مردم را تلخ کرد، اما در عین حال یادآور اهمیت فرهنگسازی در موضوع رفتار موتورسواران بود.

وی با اشاره به استقبال کمتر از واکسیناسیون در برخی مناطق استان اذعان کرد: برداشت عمومی در برخی مناطق استان آن است که ابتلای به کرونا در این مناطق کم است و تزریق واکسیناسیون شاید سبب ابتلای افراد به واکسیناسیون و شیوع آن شود، از این رو لازم است تا متخصصان و کارشناسان امر توجیهات و توضیحات لازم را در آن مناطق و درباره این برداشت هم در سطح علمی و هم در سطح عمومی داشته باشند.

وی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد با همیاری همه مسؤولان و مردم قم و تداوم اقنا سازی در موضوع تزریق واکسن، واکسیناسیون حداکثری در استان جامعه عمل بپوشد.

اخبار مرتبط

معاون عمرانی استاندار باز هم برای شفافیت پروژه اسکای‌مال نیامد

طرح‌های ‌محرومیت‌زدایی استان مازندران به بسیج ‌واگذار می‌شود

دولت انگلیس برپا کننده رژیم کودک کش صهیونیستی و حامی اصلی تروریسم است

0 نظر

ارسال نظر

capcha