وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی فردا عازم بحرین می‌شود

 وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی فردا عازم بحرین می‌شود

به گزارش سراج24، وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی، امروز (چهارشنبه)،‌ اعلام کرد که «یائیر لاپید» وزیر خارجه این رژیم، فردا پنجشنبه، عازم بحرین خواهد شد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری «عرب۴۸»، این سفر به دعوت «عبداللطیف بن راشد الزیانی» همتای بحرینی او بوده و وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در اولین سفر رسمی خود به بحرین سفارت این رژیم را در منامه افتتاح خواهد کرد.

طبق این گزارش، دو طرف همچنین چند توافقنامه امضاء خواهند کرد؛‌ با این حال، در بیانیه وزارت خارجه رژیم صهیونیستی  به عنوان این توافق‌ها اشاره‌ای نشده است.

 تل‌آویو و منامه، ظهر فردا، همچنین یک خط هوایی مستقیم از بحرین به فلسطین اشغالی افتتاح خواهند کرد که در طول هفته، دو پرواز انجام خواهد داد.

مطابق با بیانیه وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی،‌ دو پرواز مذکور توسط شرکت هواپیمایی «گلف ایر» بحرین صورت خواهد گرفت.

«عیدال رول» معاون وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی درباره افتتاح این خط هوایی گفت: «بحرین یکی از مقصدهای تجاری مهم برای اسرائیل است و افتتاح خط هوایی میان دو طرف یک گام راهبردی مهم خواهد بود».

بحرین در سپتامبر سال۲۰۲۰ با وساطت دولت وقت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ»، توافقنامه‌ عادس‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس موسوم به «توافق‌های آبراهام» را امضاء و رسما با تل‌آویو روابط دیپلماتیک برقرار کرد.

یائیر لاپید تیر ماه امسال نیز سفارت رژیم صهیونیستی را در ابوظبی و کنسولگری این رژیم را در دبی رسما افتتاح کرد.

اخبار مرتبط

تقدیر حزب الله از مقاومت کرانه باختری و مواضع عراقی‌ها در رد سازش با رژیم صهیونیستی

رهبر معارضان بحرین عفو پادشاهی را نپذیرفت و آن را ذلت‌بار خواند

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با «محمود عباس» دیدار نمی‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha