۶ کتاب از بیانات رهبر معظم انقلاب تجدید چاپ شدند

۶ کتاب از بیانات رهبر معظم انقلاب تجدید چاپ شدند

به گزارش سراج24؛ کتاب «خون دلی که لعل شد» خاطرات حضرت آیت‌الله‌العظمی علی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) از زندان‌ها و تبعید دوران مبارزات انقلاب است که از سوی خود ایشان ابتدا به زبان عربی نوشته شده و در بیروت با عنوان «إن مع الصبر نصراً» به چاپ رسیده است. سپس محمدعلی آذرشب آن را گردآوری و به وسیله محمدحسین باتمان غلیچ به فارسی بازگردانی شده است. این کتاب اکنون به چاپ نوزدهم رسیده است.

کتاب «روش تحلیل سیاسی» مجموعه بیانات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره مهارت‌ها و فنون تحلیل سیاسی است. چاپ هجدهم این کتاب روانه بازار کتاب شده است. این کتاب تلاشی مبتنی بر منظومه فکری رهبر معظم انقلاب با هدف ارائه روشی منسجم و منطقی برای تحلیل مسائل و پدیده‌ها در چهارچوب تحلیلی انقلاب اسلامی است. این مجموعه در قالب یک کتاب کار و در دو گفتار و دو ضمیمه تنظیم شده است.

کتاب «مطلع عشق» مجموعه‌ای از پند‌ها و نصایح رهبر معظم انقلاب به زوج‌های جوانی است که توفیق یافته‌اند پیوند زناشویی خود را با آهنگ کلام ایشان آغاز کنند. کتاب حاضر به چاپ هفدهم رسیده است. این پند‌ها و نصیحت‌ها که قبل از شروع و پس از پایان خطبه‌ عقد ایراد شده، آمیخته‌ای از حکمت‌های نظری و عملی است که به زبانی ساده و شیرین بیان شده است. این مجموعه شامل چهار کلام و هفت رهنمود است. کلام‌ها در واقع ره ‌نظری و رهنمود‌ها ره‌توشه عملی، به شمار می‌روند. در کلام‌ها، دانستنی‌هایی ضروری در مورد ازدواج و خانواده و در رهنمودها، مهارت‌های زندگی مشترک و توصیه‌هایی به زوج‌های جوان مطرح می‌شود. در این کتاب که بر اساس فرمایشات معظم‌له در میان حدود ۳۰۰ خطبه عقد جمع‌آوری شده، فراز‌های گوناگون سخنان ایشان با عناوین مناسب متمایز شده است.

کتاب «همرزمان حسین(ع)» برای شانزدهمین بار تجدید چاپ شده است. این کتاب شامل مجموعه سخنرانی‌های مقام معظم رهبری در سال ۱۳۵۲ در هیئت انصارالحسین(ع) تهران است که به تحلیل رسالت و مبارزات سیاسی ائمه(ع) می‌پردازد. این کتاب مشتمل بر ۱۰ سخنرانی رهبر انقلاب در ماه محرم سال ۱۳۵۱ هجری شمسی است. ایشان بین سال‌های ۴۶ تا ۵۵ به‌طور متناوب در مناسبت‌های مذهبی به تهران مسافرت می‌کردند و در جلسات مختلف به ایراد سخن می‌پرداختند.

پویش کتابخوانی «همرزمان حسین(ع)» تا ۱۹ مهرماه ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند با تهیه کتاب «همرزمان حسین(ع)» از پایگاه اینترنتی انتشارات انقلاب اسلامی به نشانی www.book-khamenei.ir در این مسابقه شرکت کنند.

کتاب «از نیمه خرداد» به کوشش مصطفی غفاری فراهم شده و در آن به بررسی اندیشه و سازوکار‌های رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله‌العالی) می‌پردازد. چاپ هشتم این اثر در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. در این کتاب از بیانات و خاطرات رهبر انقلاب استفاده شده و نویسنده تلاش کرده تا با گذر از تصویر رهبری به عنوان یک سخنران زبردست، به‌طور فشرده، نمایی روشن و سرراست از خطوط کلی زندگی، شخصیت، اندیشه و رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ارائه کند. این کتاب را می‌توان نخستین نمونه در مطالعات رهبری‌پژوهی مبتنی بر تجربه انقلاب اسلامی دانست که نه‌ تنها به اندیشه، بلکه به الگوی کنش و سازوکار‌های رهبری معظم‌له پرداخته و این اثر پنجره‌ای برای درک منظومه فکری و منطق عملی رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

کتاب «صاعقه گناه» از آثار جدید انتشارات انقلاب اسلامی است که اواخر بهار امسال چاپ شد و در حال حاضر، چاپ دوم آن روانه بازار شده است. این کتاب مجموعه کامل دیدگاه رهبر انقلاب درباره «گناه» است که با شیرینی مثال‌ها و نقل احادیث از زندگی ائمه اطهار به تبیین گناه و ابعاد مربوط به آن می‌پردازد. کتاب با تعریف معنای «گناه» آغاز می‌شود و در چند فصل به «تبیین ابعاد گناه»، «انواع گناه»، «عوامل گناه»، «عواقب گناه»، «آثار ترک گناه»، «موانع ارتکاب گناه» و «راه‌های علاج گناه» می‌پردازد. رهبر انقلاب در هر فصل از کتاب از شواهد قرآنی و احادیث معصومین(ع) برای فهم و درک بهتر عنوان فصل و زیر عنوان‌های آن استفاده می‌کنند.

اخبار مرتبط

شاهنامه فردوسی در کلام رهبر انقلاب

نظر استاد فاطمی‌نیا در خصوص ولایت فقیه + ویدئو

روایتی از دیدار با رهبری به قلم یک دانش‌آموز

0 نظر

ارسال نظر

capcha