پاسخ نماینده ایران به اظهارات سخیف نماینده رژیم صهیونیستی در شورای حقوق بشر

پاسخ نماینده ایران به اظهارات سخیف نماینده رژیم صهیونیستی در شورای حقوق بشر

به گزارش سراج24؛ نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در ژنو به اظهارات سخیف نماینده رژیم صهیونیستی، در چهل و هشتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد پاسخ داد.

نماینده کشورمان در این نشست که از ۲۲ شهریور تا ۱۶ مهر در حال برگزاری است، در پاسخ به اتهام‌های بی اساس رژیم صهیونیستی علیه کشورمان تصریح کرد: این واقعیت که یک موجودیت ذاتاً شرور که تشکیل آن وابستگی تام به اشغالگری، قتل عام، تروریسم، تجاوز و خونریزی بوده است جرأت می‌کند از جایگاه شورای حقوق بشر برای دروغ پراکنی و نفرت انگیزی سوءاستفاده کند نمونه بارز عادی سازی شرارت و خباثت شیطانی است.

وی به کنایه یادآور شد که رژیم اسرائیل به بهترین وجه تحت لوای قطعنامه ۳۳۷۹ مورخ ۱۰ نوامبر ۱۹۷۵ مجمع عمومی سازمان توصیف می‌شود و اکنون زمان آن فرا رسیده است که شورای حقوق بشر با توجه به سیاست‌ها و جنایت‌های مداوم رژیم آپارتاید اسرائیل این واقعیت را مجدد شناسایی کند. چرا که واقعیت همان است که در قطعنامه ۳۳۷۹ نیز بر آن تاکید شده است: صهیونیسم مترادف نژادپرستی و تبعیض نژادی است.

نماینده کشورمان با بیان اینکه بیش از هفت دهه است که مردم فلسطین شاهد جنایات مستمر از جمله قتل عام‌های مکرر، پاکسازی قومی، شکنجه سیستماتیک، قتل و بازداشت خودسرانه و غیره بوده‌اند، این اقدامات وحشیانه را وفق قوانین بین‌المللی شامل کنوانسیون بین‌المللی منع و مجازات جنایت آپارتاید ۱۹۷۳ و اساسنامه دیوان کیفری بین‌المللی ۱۹۷۳ نمونه بارز جنایت جنگی، نسل کشی و جنایت علیه بشریت خواند. 

وی با تأکید بر این نکته که فقط یک سیستم نژادپرست آپارتایدی می‌تواند برخورد بی‌رحمانه را علیه کودکان بیگانه روا دارد و آنها را بازداشت و زندانی کند، اظهار داشت: تنها جرم این کودکان این است که با دستان کوچک خود به سمت هیولای بی‌رحم اشغالگری و تجاوزگری سنگ پرتاب کرده‌اند.

نماینده جمهوری اسلامی ایران دلیل استمرار این جنایات را ۷۵ سال بی عملی و بی تفاوتی جامعه بین‌المللی در رسیدگی به فجیع ترین بی عدالتی تاریخ خواند، وضعیتی که در سایه حمایت برخی کشورها به ویژه ایالات متحده، موجب شده است تا این رژیم در قبال عواقب اقدامات خود احساس مصونیت کامل کند.

اخبار مرتبط

اعضای شبکه اراذل و اوباش مرتبط با رژیم صهیونیستی اعدام شدند

تأیید حکم اعدام اعضای شبکه اراذل و اوباش مرتبط با رژیم صهیونیستی

اقدام آمریکا در ارتباط با پرچم ایران غیرقانونی بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha