اردوهای راهیان نور در استان‌های زرد و آبی ممکن شد

 اردوهای راهیان نور در استان‌های زرد و آبی ممکن شد

به گزارش سراج24، سردار عباس مطهری، مسؤول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج با اشاره به اینکه فلسفه وجودی اردوهای راهیان نور برگرفته از دفاع مقدس است، گفت: فناوری نرم همچون اردوهای راهیان نور تشکیل شده است تا بتواند گنج دفاع مقدس را به خوبی شناسایی و استخراج کند.

مطهری با اشاره به آمادگی ظرفیت‌های راهیان نور برای کمک به کادر درمان و مقابله با بیماری کرونا تأکید کرد: زیرساخت‌های راهیان نور و نیروی انسانی در راهیان نور، در طول ۲۰ ماه گذشته که شاهد پیدایش بیماری کرونا در کشورمان بودیم، در اختیار کادر درمان و همچنین مقابله با بیماری کرونا بوده است.

وی ادامه داد: در اوایل پیدایش این بیماری شاهد حضور خادم الشهدا در عرصه‌های اجتماعی برای ضدعفونی کردن محله ها، غربالگری، کمک مومنانه، رفتن به بیمارستان ها و کمک به کادر درمان، بهره گیری از ظرفیت خادم الشهدا و طلاب برای تدفین اموات کرونایی و... بوده‌ایم و در حال حاضر هم از ظرفیت خادم الشهدا در بحث سرعت بخشی به واکسیناسیون استفاده می‌شود.

مسؤول سازمان اردویی،راهیان نور و گردشگری بسیج با بیان اینکه نزدیک به ۸۰۰ گروه جهادی از خادم الشهدا تشکیل شده است که در امر مقابله با بیماری کرونا و کمک به کادر درمان و مردم، تلاش می‌کنند، افزود: از نظر زیرساختی نیز، اردوگاه های راهیان نور از همان ابتدا آمادگی لازم در جهت خدمت به مجموعه کادر درمان و مردم را داشته است.

مطهری در ادامه از چگونگی برگزاری اردوهای راهیان نور در کشور گفت: برگزاری اردوهای راهیان نور در سطح کشور بستگی به قوانین و مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین ستادهای مقابله با کرونا در هر استانی دارد که براساس رنگ بندی‌های استان‌های مبدا و مقصد راهیان نور، می‌توان گفت که امکان برگزاری اردوهای راهیان نور وجود دارد یا خیر؟

وی خاطر نشان کرد: پیدایش بیماری کرونا و توقف موقتی اردوهای راهیان نور باعث ناراحتی بسیاری از دلدادگان شهدا و این اردوهای معنوی گشت و به همین دلیل با پیگیری‌های صورت گرفته از زمستان سال گذشته برای آغاز مجدد اردوهای راهیان نور، شاهد بودیم که سرلشکر باقری رئیس کل ستاد نیروهای مسلح کشور با ابلاغ بخشنامه‌ای اعلام کرد که برگزاری اردوهای راهیان نور بستگی به رنگ بندی استان‌ها و همچنین نظر ستاد ملی مقابله با کرونای مرکز و استانها دارد و اگر رنگ بندی استان‌های مبدا و مقصد راهیان نور آبی و زرد باشد و سفر در این آن مسیرها مجاز باشد، امکان برگزاری اردوهای راهیان نور هم وجود دارد.

اخبار مرتبط

لزوم نظارت بر رعایت پروتکل‌ها در مدارس و دانشگاه‌ها/ واکسن‌نزده‌ها زودتر اقدام کنند ‍

بستری ۹۹ بیمار مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا در همدان

فوت ۵ بیمار کرونایی در همدان/ حال ۴۱ نفر وخیم است

0 نظر

ارسال نظر

capcha