فیسبوک اشرف غنی هک شد

فیسبوک اشرف غنی هک شد

به گزارش سراج24، به نقل از بیزنس اینسایدر، آخرین رئیس جمهور افغانستان می گوید حساب فیسبوک وی در هنگام ارسال پیامی که به مردم می گوید «حکومت طالبان را بپذیرید» هک شده است.

پستی در صفحه فیسبوک اشرف غنی در ساعت ۱۲:۱۵ بعد از ظهر  به وقت روز دوشنبه افغانستان به اشتراک گذاشته شده، که می گوید جهان باید با دولت طالبان تعامل کند.

در این بیانیه آمده است: «جامعه بین المللی باید به جای بیگانگی مردم افغانستان با دولت فعلی تعامل داشته باشد.»

«جهان باید بفهمد که اگر افغانستان خواهان افغانستان مرفه و امن است، باید دست دوستی را دراز کند. نمی تواند تحت تأثیر خصومت ها مانند بیست سال گذشته قرار گیرد.»

همچنین در این بیانیه فیسبوکی آمده «غلام‌محمد اسحاق‌زی» که بناست امروز به نمایندگی از افغانستان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند «از پشتیبانی هیچ حکومت و مردمی برخوردار نیست».

اما ۳۰ دقیقه پس از انتشار پست فیسبوک، حساب تایید شده غنی در توییتر اعلام کرد که حساب فیسبوک وی هک شده و می گوید هر چیزی که از روز یکشنبه به بعد منتشر شده دیگر معتبر نیست.

غنی در ۱۵ آگوست، روزی که طالبان کابل را تصرف کردند، از افغانستان به مقصد امارات گریخت. وی بعداً گفت که این کار را برای تلاش و جلوگیری از خونریزی انجام داد: «ترک کابل سخت ترین تصمیم زندگی من بود، اما من معتقدم که این تنها راه جلوگیری از شلیک و نجات کابل و ۶ میلیون شهروندش بود.

اخبار مرتبط

قربانیانی که زیر آواره مانده‌اند؛ کمک‌های جهانی چه‌زمانی به افغانستان خواهد رسید؟

تنش مرزی بین ایران و افغانستان بدون درگیری

دسیسه عربستان و همدستانش برای ملت ایران و افغانستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha