شهدای دوران دفاع مقدس چراغ هدایت بشریت هستند

شهدای دوران دفاع مقدس چراغ هدایت بشریت هستند

به گزارش سراج24، سردار مرتضی کشکولی ظهر امروز در آخرین روز از هفته دفاع مقدس درمراسم افتتاح یادمان شهدای گمنام معمولان اظهار کرد : یادمان گلزار شهدای گمنام معمولان مجموعه‌ای بسیار شکیل و زیبا است که به طور قطع منشا خیر و درترویج  فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه‌داشتن یادد وخاطره شهدا می‌تواند به عنوان یک مرکز فرهنگی مهم  نقش آفرینی کند و در تقویت، رشد و تعالی جوانان موثر واقع شود.

وی افزود: مزار شهدا در هر شهر امام‌زادگان و پرچم‌دارانی هستند که انسان را از گمراهی ، تاریکی و طاغوت به سمت نورانیت فرا می‌خوانند که هزینه در این راه و هدف سرمایه است و ارزش زیادی دارد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت : شهدا مانند امام حسین (ع) مرده نیستند بلکه زنده‌اند و نزد خدا روزی دارند و جهانی هستند و برای همیشه تاریخ حقانیتی در برابر کفر هستند که تاریخ انقضا ندارند بلکه هر زمان تازه‌تر و ماندگارتر می‌شوند.

وی افزود: بنابر این شهدا در هر شهر و سراسر کشور پرچم، ستاره، شاخص، خورشید و نورانیت و الگو هستند که باید قدر آنها را دانست و نعمتی از سوی خداوند برای هدایت بشر می‌باشند که می‌توان حوایج معنوی و مادی را ازآنها طلب کرد.

کشکولی یادآورشد: سپاه با مدیریت جهادی به دور از شعار با جدیت و با دست خالی در خدمات‌دهی به مردم در حوزه‌های مختلف از جمله زیرساخت‌ها از قبیل آب ، برق ، گاز ، مسکن ،کشاورزی و عمران و آبادی و در راستای محرومیت‌زدایی، تلاش خواهد کرد و موفق خواهد شد.

وی افزود: این اقدام‌ها با اعتماد به نظام و ظرفیت‌های داخلی تا کنون هرکاری را که اراده و برنامه ریزی شده در سپاه پاسداران محقق گشته و همه اینها به برکت وجود شهدا و امام شهدا حتی با دست خالی‌شدنی است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان به تحلیلی در رابطه با دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت:به فرموده امام راحل انقلاب اسلامی انفجار نور بود واین جمله با معنا و پر مغز از آیه قرآنی برگرفته شده که خروج از ظلمات و حرکت به سمت نور است.

وی افزود: در انقلاب اسلامی مردم علیه طواغیب به پا خواستند و در راستای این اراده مردم ، خداوند نیز یاری‌گر بود و آنها را از ظلمت به سمت نور رهنمون ساخت.

کشکولی یادآورشد: بر اساس آیات قرآن بنده خدا باشید و از طاغوت اجتناب کنید که این یک‌جمله دستوری از سوی خداوند متعال بر بندگان است که بر روی زمین یا باید بنده خدا یا بنده طاغوت بود که اگر نخواهی بنده خدا باشی براساس قرآن باید با طاغوت جنگید.

وی افزود: شعارهای ملت ایران در ابتدای پیروزی انقلاب از جمله استقلال آزادی ، جمهوری اسلامی برگرفته از همین آیات و شعارهایی در راستای فطرت بشر است و نباید آن را دست کم گرفت و شعاراستقلال و آزادی و حاکمیت مردم یک کمال فطری و زیر بار طاغوت و ظلم نرفتن جدای از اسلام، شعارتمام انسان‌های آزاده در سراسر دنیا می‌باشد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: جمهوری اسلامی به جای طاغوت نشست یعنی جنگ علیه استعمار ، استثمار، استبداد و استکبار بود بنابر این صدام و مستکبران در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی قصد جلوگیری از گسترش نوراسلام را داشتند و برای این که شعاع این نور به مردم نرسد ،جنگ را به بهانه قرارداد 1975 علیه انقلاب اسلامی آغاز کردند.

وی افزود: جنگ از دیدگاه امام راحل گرچه حب الوطن من الایمان،  اما بر سر خاک و حد و مرز نبود که اگر این‌گونه بود شهدا این قداست را نداشتند بنابراین در بیانیه امام هیچ‌گاه این مطلب مطرح نبود که جنگ ما برسر خاک است.

کشکولی یادآور شد:جنگ بین ایران و عراق به پشتوانه آمریکا از صدام، جنگ بین ایمان و تمام کفر بود، بنابر این هرکس فکر کند جنگ تحمیلی یک قطعه مستقل و جدا است در تحلیل خود دچارخطا و اشتباه شده و نتوانسته آن فیوضات دوران دفاع مقدس و قداست شهدا را درک کند.

وی افزود: دوران دفاع مقدس به واسطه این‌که دشمن با هدف براندازی اسلام نه مرز و خاک با ایران وارد جنگ شده بود، قطعه‌ای از انقلاب اسلامی است کما این که نا گفته نماند صدام در جنگ با کویت در یک نامه قراداد 1975 را پذیرفت بنابر این بهانه جنگ برسر مرز برای کوچک کردن آن بود و گرنه تاریخ نشان می‌دهد که جنگ تحمیلی علیه اسلام و انقلاب بود.

کشکولی یادآورشد: در 6 روز آغاز جنگ تحمیلی دشمنان هزینه‌های زیادی را متحمل شدند اما زمانی‌که با تکلیف امام راحل جوانان انقلابی با لبیک به ندای امام در جبهه‌ها سینه به سینه در مقابل آنها ایستادندسازمان‌های جهانی، آمریکا ، شوروی آن‌زمان و مرتجعان منطقه و صدام پشیمان شدند.

وی افزود: بنابر این نخستین قطع‌نامه روز ششم جنگ صادر و صدام آن را پذیرفت و اعلام آتش بس کرد که امام اهداف شوم و پلید آنها را می‌دانست و آن را نپذیرفت و فرمود مگر برگردید به پشت مرزهای خود و از همان روز رزمندگان اسلام و مجاهدان برای دفاع از شعارهای جهانی و فکری  و دفاع از بشریت درجبهه‌ها حاضر شدند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت :هدف رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس گسترش نورانیت اسلام در سراسر جهان بود و قداست جنگ نیز به همین منظور بود، بنابر این شهدای این دوران، شهدای بشریتند و هرکسی با هر دین ، مذهب و سلیقه‌ای، اگر بخواهد به ندای فطرت سالم خود پاسخ دهد بایدپرچم‌داری شهدا را به رسمیت بشناسد.

کشکولی به انتخاب استاندار ویژه لرستان اشاره کرد و افزود: هر استاندار انقلابی، ملی، قوی و مقتدر که برای استان لرستان انتخاب شود باید در راستای رفع مشکلات مردم گام بردارد و استاندار متعلق به همه گروه‌ها و جناح‌ها و مردم است و ما تمام قد حامی و پشتیبان وی هستیم.

اخبار مرتبط

سقوط شی ناشناس در گرگان

دستور قضایی برای دستگیری عامل شهادت مامور فراجا در شهرستان بافت

اقدام بزدلانه ترور شهید شهرکی و همسرش بی پاسخ نخواهد ماند

0 نظر

ارسال نظر

capcha