مدیر کل اوقاف فارس اعلام کرد؛

ارائه خدمات به بیش از ۲۰هزار نفر توسط موکب «کفیل زینب» اوقاف فارس

ارائه خدمات به بیش از ۲۰هزار نفر توسط موکب «کفیل زینب» اوقاف فارس

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام عباس موسوی بعد از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران، گفت: با توجه به اینکه در شرایط شیوع کرونا و با وجود محدودیت در اعزام زائران به مراسم راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی، امکان برپایی موکب‌های خدمت رسانی به زوار در مناطق مرزی ایران با عراق در سال جاری میسر نبود اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس بر اساس مجوز سازمان اوقاف و امور خیریه تصمیم گرفت به منظور اجرای نیات واقفین خیراندیش و با موضوع اربعین حسینی با حضور در کشور عراق و برپایی موکب خدمت رسانی در کنار موکب‌های مردمی عراق به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی کند.

وی افزود: بر این اساس موکب «کفیل زینب» با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس با استقرار در شهر نجف اشرف از تاریخ ۱ مهر ماه فعالیت خود را به منظور ارائه خدمت به زوار آغاز کرده و این خدمت رسانی تا پنج روز بعد از برگزاری مراسم اربعین ادامه خواهد داشت و از زائران اباعبدالله الحسین (ع) در مسیر بازگشت نیز پذیرایی می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس تصریح کرد: روزانه در این موکب به بیش از ۲۰ هزار نفر زائر سیدالشهداء (ع) خدمات ارائه می‌شود و این خدمت رسانی در قالب پذیرایی در سه وعده صبحانه ناهار شام در هر وعده ۴ هزار نفر و همچنین پذیرایی به صورت میان وعده و اسکان زائران می‌باشد.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: در اجرای نیات موقوفات استان فارس از جمله موقوفه صاحب دیوان، آقاباباخان، معزالوزاره، حاج قوام، شیادانی، باغبان باشی و دیگر موقوفات فارس منطبق با ایام اربعین حسینی در موکب کفیل زینب اوقاف فارس در شهر نجف اشرف صورت می‌پذیرد.

وی در پایان تصریح کرد: موکب «کفیل زینب» اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس در شهر نجف اشرف در محل پل ثوره العشرینو برپا شده است.

اخبار مرتبط

دستگیری ۳ نفر از عوامل گروهک تروریستی منافقین در شیراز

بیهقی نقش بزرگی در اعتلای زبان فارسی دارد

ایجاد سایت جامع هسته ای در فارس

0 نظر

ارسال نظر

capcha