گردهمایی «بانوان دلسوخته در فراق مشایه» در شیراز برگزار شد

گردهمایی «بانوان دلسوخته در فراق مشایه» در شیراز برگزار شد

به گزارش سراج24؛ خانم هادیه پرهیزکار، پژوهشگر حوزه زن و خانواده و عضو هیأت علمی معارف دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این مراسم گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده‌های ما تربیت فرزندی است که نورچشم ماباشد. کسانی که درک کردند تنظیم زندگی با حب اهل بیت (ع) چه برکت و لذتی دارد وچه بلاهایی را دفع می‌کند و چه مشکلاتی قابل تحمل می‌کند، جاهایی که انسان از این حب دور شده چقدر زندگی‌ها سخت شده خوب می‌دانند که مهم‌ترین مسئله تربیت فرزند گره زدن آنها به محبت اهل بیت است. اینها از دوران بچگی سعی دارند با روش‌های مختلف فرزندان خود را عملاً با معارف اهل بیت آشنا کنند تا دلشان با این محبت عجین شود.

وی ادامه داد: خیلی فرمول‌ها برای تربیت فرزند در عالم وجود دارد اما هیچکدام این‌طور امتحان پس نداده است چرا که عالم از این خاندان کرم شروع شده و به اینها ختم می‌شود و هرکسی با محبت اینها گره بخورد در مدار نور پیش می‌رود.

پرهیزگار با اشاره به اهمیت رفتار های دینی، بیان کرد: بدون حب اهل بیت و عشق به قرآن دینداری معنی ندارد و صرفاً رفتارهای خشک و بی‌خاصیت از آن می‌ماند که در عملکرد وهابی‌ها و طالبان قابل مشاهده است.

این پژوهشگر حوزه زنان در اهمیت نقش مادر در تربیت فرزند، تصریح  کرد: مهمترین کار مادر این است که به بچه‌ها یاد بدهد چه چیزی را دوست داشته باشند و چرا دوست داشته باشند. اگر بچه‌ها را باخودم در مراسم‌های حسینی همراه می‌کنیم لازم است بدانند چرا امام حسین (ع) را دوست داریم و چرا به دشمنان او لعنت می‌فرستیم؟ چون حب بدون بغض هم معنی ندارد. اگر می‌گوئیم راستگویی خوب است باید از دروغ بدمان بیاید. اگر می‌گوئیم وفاداری خوب است باید از خیانت متنفرباشیم.

وی در نقد مسئولت دادن به افراد نالایق بیان داشت: خیلی از مفسدین و اختلاسگران امروز بعضاً مادران خوبی داشتند اما متأسفانه حب و بغض شأن درست تنظیم نشده است. و مشکل اساسی این است که منصب‌ها را براساس انسانیت نمی‌دهند بلکه براساس مدرک و خیلی عوامل دیگر افراد در جایگاه‌های مسئولیتی قرارمی گیرند که آمادگی آن را ندارند.

وی در پایان با اشاره به فرازهای زیارت اربعین، توضیح داد: ما در این زیارت می‌خوانیم که امام حسین خون خود را در راه دین داد که مردم از حیرت و ضلالت نجات پیداکنند. (حرب لمن حاربهم و سلم لمن سالمهم) یعنی خودمان را تنظیم می‌کنیم که راه را گم نکنیم.

اخبار مرتبط

نگرانی از بزرگترین تخریب تاریخ معماری ایران در شیراز

نجات ۳۰ نفر از آتش سوزی مجتمع مسکونی در شیراز

حماسه‌آفرینی «صیاد دل‌ها» در عملیات مرصاد فراموش نشدنی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha