نماینده ولی فقیه در فارس:

راه شهدا باید ادامه داشته باشد/گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند

 راه شهدا باید ادامه داشته باشد/گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند

به گزارش سراج24؛ آیت الله لطف الله دژکام صبح دوشنبه در مراسم اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و همچنین، سالگرد تدفین شهدای گمنام شهر لامرد تصریح کردند: اگر انقلاب کردیم، نسل بعدی هم باید پشت سر ما باشد و تبعیت کند و وظیفه من و شماست که این وظیفه بزرگی است که روی گردن ما و شماها سنگینی می‌کند.

آیت الله دژکام اظهار داشتند: مردم این منطقه تفنگ به دست و در حفاظت از دین و خاک و بوم در میدان‌های مختلف به میدان آماده‌اند و عزت و مردانگی خود را به اثبات رسانده‌اند.

ایشان افزودند: مراسم قرآنی، مساجد و حسینیه‌ها باید فعال باشند و جوانان انقلابی و ولایی را تربیت کنند. نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد: باید لقمه حلال را خورد و تفکر برخی به دنبال لقمه حرام رفته و اگر لقمه حرام بخورید در نسل‌ها تأثیر منفی خود را می‌گذارد.

آیت الله دژکام گفتند: خواهران لامردی همیشه مظهر عفاف و حجاب بوده‌اند و این در زندگی خانوادگی تاتیر بسزایی دارد.

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به نقش مادران در تربیت فرزند، اظهار داشتند: امام حسین (ع) دنباله رو اساسی پیغمبر (ص) بودند، و امام حسین (ع) همنشینی با جدش پیامبر (ص) دارد و مادرانی که شیری حلال به فرزندان خود داده‌اند فرزندانی صالح را تربیت کرده‌اند.

وی افزودند: مادران شهدا اینچنین بودند و شیر حلال را به فرزندان خود دادند که بالاترین مقام را گرفتند و باید مسیر شهدا را دنبال کرد.

آیت الله دژکام اظهار کردند: خداوند در بهشت، هشت طبقه قرار داده و در طبقه هشتم جنتِ لقاء است و با توجه به اینکه نعمت‌های فراوانی است مدهوش می‌شوند.

امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشتند: گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند و گریه و اشک بر اهل بیت (ع) ثوابی عظیم دارد.

اخبار مرتبط

بی‌آبی روستایی در۷۰۰ متری آب/ مردم خواستار آبرسانی هستند

شهرستان دورود در ایام فاطمیه میزبان ۲ شهید گمنام می‌شود

ویدیو/اشک های جاماندگان اربعین حسینی در مرز ایلام

0 نظر

ارسال نظر

capcha