جاماندگان اربعین عزاداری نجف به کربلا را در گرگان بازسازی کردند

 جاماندگان اربعین عزاداری نجف به کربلا را در گرگان بازسازی کردند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام عباس گرزین در حاشیه بازسازی عزاداری  جاده نجف به کربلا امشب اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا بسیاری از مشتاقان و شیفتگان امام حسین (ع) نتوانستند در پیاده‌روی اربعین و کربلا حضور پیدا کنند.

وی تصریح کرد: در یک حرکت ابتکاری گروه‌های جهادی، هیات‌های مذهبی و شیفتگان و جاماندگان کربلا وارد عرصه شده و عزاداری جاده نجف به کربلا را  قالب موکب بازسازی کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان خاطر نشان کرد: بیش از ۶۰ موکب در این بازسازی حضور داشته و به‌قدری مورد استقبال واقع شده که هر شب بیش از ۱۰ هزار نفر از این موکب‌ها بازدید کردند.

وی ادامه دهد: خدماتی که در این موکب‌ها ارائه می‌شود عینا شبیه موکب‌های مسیر نجف به کربلا بوده تا جاماندگان اربعین بتوانند حال و هوای پیاده‌روی اربعین را احساس و درک کنند.

گرزین گفت: پیام این موکب‌ها این است که وعده  خداوند به وسیله امام حسین (ع) بر دل‌های مردم دنیا و عاشقان آزادی، عدالت، صلح و پیشرفت ایمان برای ظهور امام زمان (عج) عالم گیر شده است.

وی بیان کرد: از همه هیات‌ها، موکب‌ها، گروه‌های جهادی، خیرین و مسوولانی که ما را در بازسازی این صحنه‌ها کمک کردند تشکر و قدردانی می‌کنیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان ابراز کرد: با توجه به اینکه سالانه هزاران مشتاق و شیفته امام حسین(ع) نمی‌توانند در پیاده‌روی اربعین شرکت کنند این بازسازی در سال‌های آتی هم ادامه داشته تا از مغناطیس و حال و هوای اربعین در کربلا بهره‌مند شوند.

اخبار مرتبط

مراسم نمادین پیاده‌روی اربعین حسینی زاهدان

پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در اردبیل برگزار می‌شود

محدودیت‌های ترافیکی روز اربعین در مشهد چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha