درمسیرحسین

خاطره ی سفر به کربلا در ایام اربعین از زبان خواننده موسیقی/محمدگلریز: پیاده روی اربعین رزمایش باشکوه و حماسی مذاهب است +ویدئو

خاطره ی سفر به کربلا در ایام اربعین از زبان خواننده موسیقی/محمدگلریز: پیاده روی اربعین رزمایش باشکوه و حماسی مذاهب است +ویدئو

به گزارش سراج24؛ محمد گلریز از هنرمندان پیشکسوت موسیقی اصیل ایرانی است. او یکی از خوانندگان برتر دوران موسوم به دفاع مقدس است و صدایش به عنوان میراث شفاهی ایران در سازمان میراث فرهنگی ثبت شده‌است. در سالهای فعالیت وی آثار متعددی در دسترس مخاطبان قرار گرفته است که از شاخص ترین آنها می توان به: "خجسته باد این پیروزی"، "ای شهید مطهر" ، "این بانگ آزادی" و "ای جانباز" اشاره کرد. این خواننده موسیقی آثار دیگری نیز در قالب موسیقی آیینی در کارنامه ی هنری خود دارد که در مقام مولای متقیان حضرت علی (ع) و حضرت ولی عصر (عج) است.
محمد گلریز تنها به واسطه ی هنرش شناخته شده نیست، چرا که وی در راستا و همسو با فعالیت هنری خود همواره در تلاش بوده که در چارچوب های ارزش های دینی و انقلاب شکوهمند اسلامی گام بردارد و در قامت یک هنرمند موسیقی، مسیر نهضت حسینی و انقلاب اسلامی را طی کند و آثار شاخص و متعددی را به گوش مردم کشورمان برساند.

او بارها در کلامش و در گفتگو با رسانه های مختلف از ارادت قلبی اش نسبت به آستان اهل بیت عصمت و طهارت و همچنین مقام شاخص سید الشهدا (ع) گفته است و در سالهای گذشته نیز به همراه خانواده خود سفری را در ایام اربعین حسینی به کربلای معلی داشته است.

محمد گلریز در گفتگوی اختصاصی که با سراج24 داشت با اشاره به اینکه اربعین یکی از حماسه‌هایی است که در این چند سال اخیر نمود پیدا کرده و مردم جهان به خصوص ایرانیان به آن روی آوردند اظهار کرد: این یک رزمایش حماسی عظیم و با شکوه مذاهب است و سال به سال هم به این جمعیت از سراسر جهان به آن اضافه می شود و در حال حاضر به دلیل وجود ویروس منحوس کرونا و رعایت مسائل بهداشتی، با محدودیت هایی مواجه شده ایم که امیدواریم هرچه سریعتر توفیق زیارت سید الشهدا را به دست بیاوریم.

وی افزود: گاهی اوقات زبانم نمی‌گردد که بتوانم این راهپیمایی و این حماسه مردمی را تشریح کنم بلکه همه باید خودشان بروند و ببینند. همه با یک هدف و با یک شعار، «لبیک یا حسین» راهپیمایی خودشان را شروع می‌کنند و به سمت حرم امام حسین (ع) حرکت می کنند.

گلریز از خاطرات خوبش در سفر به کربلا در ایام اربعین گفت: مردمانی که آنجا هستند، آن‌هایی که از جاهای مختلف موکب‌داری می کنند، آنقدر به زائرین محبت می‌کنند که آدم می‌گوید خدایا اینجا بهشت است. التماس می‌کنند که فلان غذا را بخور! طرفی که راهپیمایی می‌کند خسته می‌شود او را می‌نشانند و پاهایش رامشت‌ومال می‌دهند، می‌شورند. باور کنید این صحنه را به چشم دیدیم.

وی در ادامه اظهار کرد: ما در این سفر خانوادگی رفته بودیم، دیدم  آقای عرب زبانی پیش ما آمد، دست و پا شکسته که فارسی صحبت می‌کرد ما را به منزلش دعوت کرد اما قصدمان رفتن به مکان در جای دیگری بود، به محض اینکه از نیت ما باخبر شد دیدم ناراحت شد و اشک می‌ریزد. گفتیم چرا گریه می‌کنی؟ گفت برای این که من عادت دارم زائران امام حسین(ع) را به خانه‌ام دعوت کنم و از آن‌ها پذیرایی کنم. چنین محبت ها و مهربانی هایی ‌در حالی مشاهده می کنیم که سابقه ای در هیچ جای دیگر برایمان ندارد.

خواننده مشهور و پیشکسوت موسیقی کشور در پایان به وجود وحدت که از مهم ترین پیام اربعین برای تمام مردم دنیا است اشاره کرد و گفت: در این سفر از فرانسه، سوئد،‌ بلژیک، سوئیس، از کشورهای اروپایی و خیلی جاهای دیگر برای راهپیمایی آمده بودند و هر کدام با حال و هوای خودشان و همه نیز با بستن یک چفیه در این راهپیمایی حضور داشتند و این جای مباهات بسیار دارد که از سراسر دنیا با این تبلیغات مسمومی که همواره در حال انجام است باز مردم دنیا به عشق آقا امام حسین(ع) در این راهپیمایی شرکت می کنند و ان شاءالله که ما بتوانیم با برطرف شدن ویروس منحوس کرونا، بیشتر از پیش از این فیض عظیم بهره مند شویم.

همچنین در ادامه می توانید گفتگوی اختصاصی پایگاه خبری سراج24 با محمد گلریز خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی را مشاهده نمایید؛

اخبار مرتبط

زمان آغاز فروش بلیت سفرهای زمینی و ریلی اربعین اعلام شد

تازه ترین نسخه اپلیکیشن نوا بزرگترین بانک مداحی محرم منتشر شد /قرعه کشی 14 کمک هزینه زیارت اربعین +تیزر

نام‌نویسی حدود 900 هزار زائر اربعین در سامانه سماح

0 نظر

ارسال نظر

capcha