آمریکا فهمیده هرجا ایران باشد جایی برای حضور آنها نیست

 آمریکا فهمیده هرجا ایران باشد جایی برای حضور آنها نیست

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام علی جعفرنژاد ظهر امروز در همایش ائمه جمعه و جماعات و اعضای شورای افتاء استان کردستان که با محوریت «نقش روحانیون در دفاع مقدس» و به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: نقش روحانیت در دفاع مقدس نقش بسیار تعیین کننده بود.

وی افزود: به لحاظ آماری اگر بخواهیم به این موضوع نگاه کنیم طلاب و روحانیون در طول هشت سال دفاع مقدس شهدای زیادی را تقدیم کردند.

جعفرنژاد با بیان اینکه تا پایان جنگ تحمیلی 3 هزار و 417 روحانی و طلبه به شهادت رسیدند، گفت: یعنی با توجه به جمعیت روحانیون در آن زمان از هر هزار نفر 40 نفر شهید شدند، این مشخص می‌کند که روحانیون به مصداق قرآن واقعا پای کار بودند.

به گفته وی، بیشترین آمار شهدای روحانیون مربوط به سال 65 و عملیات کربلای ۴ و ۵ بود.

وی به سه نقش مهم روحانیون در دفاع مقدس هم گریزی زد و عنوان کرد: روحانیون در دفاع مقدس دنبال تبلیغ بوده‌اند و روحیه‌ای که لازمه جنگیدن بود را مهیا کردند.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس کردستان تصریح کرد: براساس نظر کارشناسان در جنگ 25 درصد موفقیت به موضوع آمادگی نظامی و تجهیزاتی و 75 درصد مربوط به آمادگی روحیه نیروی انسانی و رزمندگان است.

وی افزود: اگر روحانیون و طلاب ما در کنار رزمندگان قرار نمی‌گرفتند شاید این فضایی که در جبهه‌ها بود و به تعبیر مقام معظم رهبری در گام اول انقلاب نظام نوپایی که ایجاد شد و تجربه‌ای هم از قبل نداشت و به لحاظ امکانات از یک به 100 هم پایین‌تر بود این پیروزهای متعدد را به دست نمی‌آوردیم.

وی با طرح این سوال که چرا ما شروع جنگ تحمیلی را جشن می‌گیریم در حالی که جنگ یک پدیده نامیمونی است؟ خاطرنشان کرد: ما می‌خواهیم در این ایام این مطلب را در اذهان مردم به ویژه در بین نسل جدید ماندگار کنیم و در صفحات تاریخ ثبت و ضبط کنیم که ما در مقابل ابرقدرت‌های جهان در این جنگ ایستادیم و محاسبات آنان را نقش بر آب کردیم.

جعفرنژاد تصریح کرد: خدا اراده کرده بود این انقلاب بمانند و به برکت حضور جوانان در صحنه و نصرت الهی پیروزی حاصل شد.

وی وحدت بین مردم و مسئولین را از دیگر دلایل پیروزی ملت ایران در جنگ تحمیلی عنوان کرد و گفت: هدف دشمن به تعبیر مقام معظم رهبری این بود که ما نباشیم در حالی که الان ما محکم و قدرتمند ایستاده‌ایم.

وی افزود: حرکت ملت ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی الگویی کامل و کم‌نظیر برای مردم سایر کشورها شد.

وی اظهار کرد: بعد از حرکتی که به عنوان مقاومت اسلامی در دوران هشت سال جنگ تحمیلی در ایران شکل گرفت هرجای دیگر که استکبار وارد منطقه غرب آسیا شده نتیجه‌ای نگرفت.

جعفرنژاد خاطرنشان کرد: الان دشمن صحنه و عرصه جنگ را عوض کرده و آن هم جنگ اقتصادی است و سعی دارد با فشار حداکثری و تحریم‌های اقتصادی فشار روانی را بیشتر کند و به اهداف ضدانقلابی خود دست پیدا کند.

وی تصریح کرد: با وجود تمام این هجمه‌ها و توطئه‌ها ایران اسلامی به برکت لطف خدا عرصه‌های جهانی را در می‌نوردد و پیمان‌های محکمی با کشورهای مختلف می‌بندد.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس کردستان با بیان اینکه به فرموده حضرت آقا دنبال بی‌تاثیر کردن تحریم‌ها هستیم، گفت: مصادیق این مهم را در عرصه‌های مختلف شاهد هستیم.

وی افزود: امروز آمریکا فهمیده هرجا ایران باشد جایی برای حضور آنها نیست و بیرون کردن آنها در عراق، سوریه و سایر کشورها گواه بارز این ادعاست.

جعفرنژاد گفت: امروز اگر اراده کنیم نفت را تا ونزوالا می‌بریم همه اینها به برکت ایثار و جانبازی شهدا بوده که این امنیت و دستاوردها را برای ما به ارمغان آورده‌اند.

اخبار مرتبط

روحانیون کردستان نقش مهمی در پیشبرد اهداف انقلاب ایفا کرده‌اند

روحانیون با حضور در خط مقدم جبهه‌ها نقش مهمی در پیروزی جنگ ایفا کردند

حوزه‌های علمیه شیعه و اهل‌سنت در کردستان تقویت می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha