حرکت جهانی انقلاب اسلامی تداوم می‌یابد

 حرکت جهانی انقلاب اسلامی تداوم می‌یابد

به گزارش سراج24، آیت الله دژکام در نخستین یادواره شهدای اهل سنت استان فارس و گرامی‌داشت شهید اهل سنت بهرام مبارکی که امروز در شهر اِوَز برگزار شد، اظهار داشت: اگر امروز یاد و نام شهید مبارکی ها را گرامی می داریم، به واسطه کاری بود که امام حسین (ع) انجام داد و در آستانه اربعین حسینی شایسته هست که بازنگری کنیم و بیندیشیم این همه شهادت برای چه بوده است؟

وی ادامه داد: از روز نخستین که اسلام در مدینه شروع به گسترش کرد، تا امروز شهید در میدان جنگ داشته و داریم که شهدای احد و عموی پیامبر -حمزه سید الشهدا- نیز از شهدای شاخص این عرصه اند تا می رسیم به شهدای کربلا.

وی با اشاره به فلسفه جهاد و شهادت بیان کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید: هُوَ الَّذیِ اَرسَلَ رَسولَهُ بِالهُدی وَ دینِ الحَقِّ لِیُـظهِرَهُ عَلَی الدّینِ کُلِّه
یعنی هدف نهایی این است که دین حق که همان دین اسلام است، جهان‌شمول و غالب شود.

امام جمعه شیراز گفت: این مسیر در طول تاریخ طی می شود اما تا رسیدن به این هدف راه بلندی در پیش است.

آیت الله دژکام افزود: دین اسلام نباید در مرزهای جغرافیایی محدود بماند بلکه باید به اقصی نقاط عالم، تبلیغ صحیح و انسانی این دین مبین برسد.

وی اظهار داشت: ما در مقاطع مختلف تاریخی، به یک قدرت بزرگ اسلامی تبدیل شده ایم اما به آرمان (لیظهره علی الدین کله) نرسیدیم.

آیت الله دژکام گفت: آن روزی که اسلام در اوج قدرت حکومت خود قرار گرفت، دشمنان اسلام در تمدن غرب متوجه خطر جدی شدند و برنامه ریزی کردند تا این قدرت را مهار و نابود کنند; به قبل و بعد جنگ های جهانی اول و دوم و بلایی که بر سر جهان اسلام آوردند نگاه کنید که چگونه دشمن خارجی و دسیسه چینی خائنان داخلی، کشورهای اسلامی را چندپاره، دسته دسته و ضعیف کرد.

امام جمعه شیراز اضافه کرد: دشمن به همین هم راضی نشد و آمد قبله اول مسلمین و محل معراج پیامبر اسلام را غصب کرد و به صهیونیست‌های آدمکش تقدیم نمود.

وی با طرح این پرسش که چرا به این نقطه رسیده ایم؟ گفت: چند زندانی اسیر در فلسطین اشغالی که به ناحق به زندان افکنده شده بودند، توانستند با حفر تونل فرار کنند اما دیدید که این رژیم آدمکش چگونه نیروهایش را بسیج کرد تا آنها را مجددا به زندان بازگرداند.


آیت الله دژکام تصریح کرد: امروز عنان و اختیار چند کشور مسلمان در سطح جهان به دست کفار و مشرکین است؟ چرا فلاسفه غربی به صراحت جرات می‌کنند که بگویند دوره دین تمام شده است؟ این در حالی است که انقلاب اسلامی در ایران بنا شده تا بگوید دوران دین‌مداری و حکومت دینی تمام نشده است بلکه این حکومت و تفکر می‌تواند جهانگیر و جهان‌شمول باشد.

نماینده ولی فقیه در فارس خاطرنشان کرد: ما در آغاز حرکت جهانی اسلام هستیم تا سرانجام این دین مبین در سراسر جهان غالب شود و حق مظلومان را بستاند و جلوی ظلم را بگیرد همچنین عدالت را گسترش دهد.

وی با اشاره به رشادت شهید مبارکی گفت: این شهید عزیز از اهل سنت است و همه شهدای ما از صدر اسلام تا کنون برای تحقق عدالت‌پروری و ظلم‌ستیزی به شهادت رسیده اند.

 آیت‌الله دژکام با اشاره به اهمیت جهاد در راه خدا اظهار داشت: اگر در قرون گذشته و سالهایی که بر ما رفته است که خاک مسلمانان مورد تجاوز قرار گرفت و در جوامع ما فتنه انگیزی کردند، از حق خود به موقع و قاطع دفاع می‌کردیم، امروز وضع ما و جهان اینگونه نبود.

 امام جمعه شیراز افزود: اگر در برابر فتنه دشمن سکوت کنیم دین مان را از ما خواهند گرفت; اینکه می‌گویند (الفتنه اشد من القتل) به این دلیل است که فتنه فقط جان آدمها را نمی‌گیرد بلکه دین را هم از انسانها می‌گیرد.

وی اظهار داشت: زمانی از اندونزی و جزایر آسیای شرقی تا زنگبار در آفریقا جایی بوده است که مجد و عظمت اسلام و ندای قرآن به گوش می‌رسید و امروز باید دوباره این گذشته باشکوه را احیا کنیم.

آیت‌الله دژکام بیان کرد: اهل سنت عزیز، همواره برای مجلس عزاداری ابا عبدالله الحسین(ع) پای کار بوده اند چرا که نوه پیامبر ما شهید است و شهید زنده است و کدام شهید از امام حسین(ع) بالاتر است؟

نماینده ولی فقیه در فارس تاکید کرد: این مسیر و سیره احترام به خاندان پیامبر اسلام و تکریم اهل بیت باید ادامه پیدا کند.

گفتنی است در انتهای این یادواره، تعدادی از خانواده های معظم شهدای اهل سنت، مورد  تقدیر قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

امام جمعه اهل سنت زاهدان با نماینده رهبر انقلاب دیدار کرد

ملت ایران با وحدت خود معادلات دشمنان را برهم می‌زنند

آتا آخوند داوری: دشمنان چشم دیدن اقتدار ایران را ندارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha