جنبش نجباء: حکومت اقلیم کردستان مسئول تحرکات صهیونیست‌هاست

 جنبش نجباء: حکومت اقلیم کردستان مسئول تحرکات صهیونیست‌هاست

به گزارش سراج24، شیخ «اکرم الکعبی» دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء عراق در پیامی به برگزاری یک نشست سازشکارانه در اربیل عراق با هدف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد. 

الکعبی نشست اربیل را اقدامی سفارشی و بی ارزش خواند و افزود: «این نشست را برخی افراد ناموجه و خیانتکار و بی بهره از غیرت و شرافت عراق به منظور عادی سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی برگزار کرده‌اند.»

وی افزود: «چنین اقدامی تغییری در موضع‌گیری اصولی و تاریخی عراق در قبال مساله فلسطین و رژیم صهیونیستی اشغالگر ایجاد نمی‌کند.»

الکعبی با تاکید بر اینکه خیانتکاران و سازشگران هیچ جایی در عراق ندارند، تصریح کرد: «آنان در همه مقیاس ها مهدور الدم بوده و ملت عزّتمند عراق آنان را به سزای عملشان خواهد رساند.»

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء دولت منطقه کردستان را مسئول برگزاری چنین نشستی دانست و همچنین با اشاره به حضور عناصر جاسوسی صهیونیستی در این منطقه گفت: «همین عناصر صهیونیستی به واسطه خریدن افراد سست عنصر، چنین نشست‌های پوچی را برگزار می‌کنند. عراق قلب تپنده مقابله با ظلم و اشغالگری و همچنین طلایه‌دار آزادسازی خواهد بود. قدس شریف نیز شعار و رمز مقاومت ما باقی خواهد ماند.»


نشست اربیل صدای بسیاری از گروههای عراقی را در آورده است.

 

منابع عراقی روز شنبه (دیروز) گزارش دادند که بیش از ۳۰۰ نفر در یک نشست که در شهر اربیل برگزار شد، خواهان عاد‌ی‌سازی روابط عراق با رژیم صهیونیستی شدند و «وسام الحردان»‌ رئیس گروه «صحوه العراق»‌ در نشست مذکور از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی حمایت کرد.

امروز نیز در پی افزایش اعتراض‌ها به برگزاری نشست سازش با رژیم صهیونیستی در اربیل عراق، شورای عالی قضایی این کشور علیه شرکت‌کنندگان در این کنفرانس قرار بازداشت صادر کرد.

اخبار مرتبط

مقامات اربیل نسبت به تجاوزات ترکیه به شمال عراق چشم پوشی می کنند/تلاش اقلیم برای استقلال

یورش صهیونیست‌ها به کرانه باختری و بازداشت شماری از فلسطینیان

سخنگوی حماس: زمین را زیر پای صهیونیست‌ها به آتش بکشید

0 نظر

ارسال نظر

capcha