روحانیون با حضور در خط مقدم جبهه‌ها نقش مهمی در پیروزی جنگ ایفا کردند

 روحانیون با حضور در خط مقدم جبهه‌ها نقش مهمی در پیروزی جنگ ایفا کردند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی در همایش ائمه جمعه و جماعات و اعضای شورای افتاء استان کردستان که با محوریت «نقش روحانیون در دفاع مقدس» و به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: روحانیون در زمان دفاع مقدس پنج کار مهم انجام دادند.

وی خاطرنشان کرد: روحانیون در دوران دفاع مقدس مشوق بودند و در منبرها و سخنرانی‌ها مردم را به حضور در جبهه‌های حق علیه باطل تشویق می‌کردند.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: روحانیون در کنار تشویق، مبلغ بودند، یعنی فقط تشویق نمی‌کردند آنها با تبلیغ و بیان ضرورت جهاد در مقابل دشمنان بصیرت‌افزایی می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: در جنگ هر گردان و حتی واحدهای خدمات‌رسان هم یک روحانی داشتند و منبر همیشه برقرار بود.

وی با بیان اینکه روحانیون در دوران هشت سال جنگ تحمیلی معلم بودند، گفت: یعنی به رزمندگان مطالب و نکات مختلفی از کتب دینی یاد می‌دادند و همواره در عرصه‌های مختلف پای کار بودند.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: روحانیون در عرصه جنگ تحمیلی شاهد بودند یعنی اینکه خودشان در خط مقدم حاضر و شاهد جنگ بودند و در صحنه حضور داشتند.

وی با بیان اینکه مهمترین نقش روحانیون این بود که شهید شدند، گفت: علمای ما در دوران هشت سال دفاع مقدس ضمن تشویق، تبلیغ، تعلیم در خط مقدم حضور پیدا کردند و در جنگ با دشمنان به شهادت رسیدند.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: 3 هزار و 800 نفر از روحانیون در طول هشت سال جنگ تحمیلی و قبل از آن در مسیر دفاع و پیروزی از انقلاب به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

آمریکا فهمیده هرجا ایران باشد جایی برای حضور آنها نیست

روحانیون کردستان نقش مهمی در پیشبرد اهداف انقلاب ایفا کرده‌اند

حوزه‌های علمیه شیعه و اهل‌سنت در کردستان تقویت می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha