دفاع مقدس تابلوی رشادت‌‌ و ایثارگری‌ جوانان ایران اسلامی است

دفاع مقدس تابلوی رشادت‌‌ و ایثارگری‌ جوانان ایران اسلامی است

به گزار سراج24، سردار سیدصادق حسینی پیش از ظهر امروز در مراسم یادواره شهدای کوی فاطمیه بیجار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس و تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی اظهار داشت: دفاع مقدس تابلوی رشادت‌‌ها و ایثارگری‌های جوانان ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه شهدا برای امنیت کشور ‌دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی جان خود را فدا کردند گفت: شهدا در تمامی عرصه‌ها به ویژه دفاع از کیان اسلامی پیشتاز بودند بنابراین باید برای زنده نگه داشتن یاد آن ها باید کوشا باشیم.

سردار حسینی اظهار کرد: رشادت‌ها و دلاورمردی‌های شهیدان دفاع مقدس، صفحات زرینی را در تاریخ ایران بر جای نهاده است به همین دلیل الگو قرار دادن آنها در میان جوانان می‌تواند کشور را از توطئه بدخواهان و دشمنان ایمن کند.

وی تجلیل از خانواده شهدا و بیان رشادت‌های فرماندهان شهدا و‌ ایثارگران و شیوه زندگی و رزم جهاد آنها نه تنها در هفته دفاع مقدس بلکه در تمام ایام که متعلق به شهیدان والامقام است بر همگان واجب است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان شهدا را عامل قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران و افتخار ملت ایران دانست و گفت:  شهدا تاریخ ساز ایران اسلامی هستند.

سردار حسینی بیان کرد: شهدا هم دشمن‌شناس و هم دشمن‌ستیز بودند و درس دشمن‌ستیزی و دشمن‌شناسی را به ما آموختند.

وی پیام شهدا را ایستادگی، عزت و استقامت و مقاومت و تسلیم نشدن در برابر دشمنان بیان کرد و افزود: برماست که پیام شهیدان که همان ایستادگی و رشادت است را به جوانان منتقل سازیم.

این مقام مسوول شاخصه اصلی شهدا را ایثار و از خودگذشتگی و اطاعت امر از ولی فقیه و اخلاص در عمل بیان کرد و گفت: این شاخصه‌ها و به کارگیری آن در دوران دفاع مقدس  موجب ماندگاری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر کردستان در ادامه خاطرنشان کرد: پیام شهدا هر غیرممکنی را ممکن ساختن و غلبه ایمان بر تجهیزات و جنگ افزارهای مدرن پیشرفت غربی و شرقی بود و این به این معناست که با اعتقاد الهی می شود بر سختی غلبه و هر ناممکنی را ممکن  کرد.

سردار حسینی شهدا را شمع محفل بشریت عنوان کرد و گفت: شهدا عامل قدرت نظام و الگوی واقعی ایثارگران هستند.

به گفته فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان، شهیدان دفاع مقدس پرچم و علم افتخار این مملکت هستند.

سردار حسینی بیان داشت: جوانان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس با مظلومیت و کمترین امکانات برای دفاع از کیان اسلامی به پا خواستند تا از پیشروی دشمن به خاک مقدس ایران جلوگیری کنند.

وی به آغاز جنگ در ۳۱ شهریور سال ۵۹ اشاره و بیان کرد: دشمن به فرض محال اینکه می‌تواند نظام ما را ساقط و کشور را تجزیه کند جنگ را آغاز کرد.

این مقام‌ مسوول گفت: دشمنان بعثی وقتی مطلع شدند ساختار سیاسی کشور نوپاست و از هیچ نوع تجهیزاتی از جمله مالی انسانی و معنوی  از کشورهای خارجی  دیگر بهره نمی‌برد فرصت را غنیمت دانست ‌‌جنگ را آغاز کرد غافل از اینکه  جوانان غیور ما بی‌هیچ امکاناتی هم می‌توانند در برابر هجمه دشمنان ایستادگی کنند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: بیش از ۱۲ لشکر برای ساقط کردن کشور از زمین، دریا و هوا به ما حمله کردند اما آنها برآوردشان برابر اصول نظامی آموزش دیده بود و هدفشان غلبه بر ما بود.

سردار حسینی ادامه داد: رزمندگان انقلاب با اتحاد، یکپارچه و ایمان به خدا و اطاعت امر از ولایت فقیه در برابر  دشمن ایستادگی کردند.

وی تاکید کرد: دوران هشت سال دفاع مقدس حقانیت کشور ایران را ثابت کرد و خودباوری، استقلال و رسیدن به عزت را از مهم‌ترین دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس برشمرد.

سردار حسینی گفت: تشکیل محور مقاومت، شکست داعش و فرار آمریکا از افغانستان ماحصل اقدام رزمندگان است که تربیت شده مکتب حاج قاسم سلیمانی هستند.

اخبار مرتبط

دفاع مقدس جزئی از هویت ملت ایران اسلامی است

رسانه‌ها در شورآفرینی دفاع مقدس سهم به‌سزایی داشتند

مراسم هفته دفاع مقدس نباید امری تشریفاتی و کلیشه‌ای شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha