حرم کریمه اهل‌بیت(س) میزبان مراسم عزاداری اربعین حسینی

 حرم کریمه اهل‌بیت(س) میزبان مراسم عزاداری اربعین حسینی

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محسن آمره، اظهار کرد: مراسم و محافل حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) از شنبه سوم مهرماه تا جمعه ۹ مهرماه با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در حرم مطهر دنبال می‌شود که مهم‌ترین بخش برنامه هفته جاری مراسم عزاداری اربعین حسینی است.

وی اضافه کرد: محفل سخنرانی قبل از نماز ظهر و عصر در هفته جاری به ترتیب با سخنرانی حجج اسلام والمسلمین صفر فلاحی، علی اکبر خادمی، احمد پناهیان، مهدی شاهرودی، وحید نجف‌زاده، محمد قدرتی و محمد حسین حقجو دنبال می‌شود و در این زمان در روز یکشنبه غلامرضا محمودنژاد و روز دوشنبه ابوالقاسم زمانی و مجید طیبی برای زائران مداحی خواهند کرد.

مدیر روابط عمومی و تبلیغات حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) گفت: بعد از نماز ظهر و عصر نیز از شنبه تا جمعه مداحان اهل بیت (ع) سید ناصر آبیار، محمد جواد احمدی، سید علی حسینی‌نژاد، سید حسین جعفری‌نژاد، یاسر محمدی، سید علی حسینی‌تبار و محمد ریحانی در جمع زائران حرم مطهر مداحی خواهند کرد.

وی ادامه داد: مراسم قبل از نماز مغرب و عشا در هفته جاری نیز از شنبه تا چهار شنبه با سخنرانی حجج اسلام والمسلمین عباس اسکندری، سید احمد میردامادیان، احمد لقمانی، سید مرتضی میرکتولی، رضا محمدی و مداحی مرتضی معماریان، حسن شالبافان، محمد رحمانی، میثم طاهری و الیاس شیرمحمدی برگزار می‌شود.

آمره با اشاره به اینکه روز پنج‌شنبه نیز قبل از نماز مغرب محفل انس با قرآن کریم در حرم مطهر بانوی کرامت برگزار می‌شود، گفت: روز جمعه در این زمان زیارت آل یاسین با نوای محسن فراهانی و برنامه رسانه‌ای زمزم مهدویت با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی حائری‌پور دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: مراسم عزاداری حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(ع) در شنبه شب با سخنرانی آیت‌الله سید رحیم توکل و مداحی جواد بزرگر و یکشنبه شب با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی واعظ و مداحی رضا ایزدی و سید رضا تحویدار برگزار می‌شود.

آمره با اشاره به اینکه محفل عزاداری بعد از نماز مغرب و عشاء از دوشنبه تا جمعه نیز با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله فرحزاد دنبال می‌شود، عنوان کرد: دوشنبه شب حسین هوشیار، چهارشنبه شب و پنج‌شنبه شب حسن شالبافان و جمعه علی پیله‌وران برای زائران حرم مداحی خواهند کرد.

وی مطرح کرد: قرائت دعای ندبه در حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) با نوای سید محسن بنی فاطمه ساعت ۵:۳۰ دقیقه صبح جمعه و قرائت زیارت جامعه کبیره با نوای حجت‌الاسلام شهیدی پنج‌شنبه شب ساعت ۲۱ دنبال می‌شود.

مدیر روابط عمومی و تبلیغات حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) اظهار کرد: زیارت اربعین امام حسین(ع) در دوشنبه هفته جاری هم‌زمان با ظهر روز اربعین بعد از نماز ظهر و عصر با پخش از شبکه قم و شبکه قرآن و معارف سیما در حرم مطهر بانوی کرامت خوانده می‌شود.

وی ادامه داد: قرائت و شرح زیارت وارث نیز هر روز بعد از نماز مغرب و عشاء با پخش از شبکه قرآن و معارف سیما در حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) دنبال می‌شود.

اخبار مرتبط

ویدیو/اشک های جاماندگان اربعین حسینی در مرز ایلام

عزاداری مردم قم نشانه دیانت توأم با عقلانیت است

بازدید سرزده فرمانده ناجا از مرز مهران / سردار اشتری: برای بازگشت زائران اربعین آمادگی کامل را داریم

0 نظر

ارسال نظر

capcha