جوانان ایران اسلامی فعل ما می‌توانیم را به جهان ثابت کردند

 جوانان ایران اسلامی فعل ما می‌توانیم را به جهان ثابت کردند

به گزارش سراج24، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، صبح امروز در آیین بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید،که در آموزشگاه دخترانه شهید اورکی اسلامشهر برگزار شد، اظهار کرد: دشمنان نظام و انقلاب ما را از جنگ می ترسانند، درحالیکه ما جوان ها را در جنگ به دست آورده ایم.

خزعلی افزود: جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس، برای ما شهیدانی ساخت و به درگاه خداوند تقدیم کرد،که پایه گذار بسیاری از ارزش‌های ما در طول انقلاب تاکنون هستند، جوانانی که با عزت و ایستادگی از کشور دفاع کردند و بعد از جنگ در صحنه های مختلف علمی نشان دادند که ما می‌توانیم روی پای خود بایستیم و فعل ما می‌توانیم را به جهان ثابت کردند.

وی با تاکید بر استفاده از فرصت در دوران جوانی بیان کرد: اگر امروز برای خود از سنین نوجوانی برنامه نداشته باشیم روزی چشم باز می کنیم و می بینیم چیزهایی که از عمرمان و از فرصتی که خداوند در اختیار ما قرار داده و قابل مقایسه با هیچ ثروتی نیست، را از دست داده ایم در صورتی که استفاده مطلوب و شایسته از آنها نکرده باشیم، لذا باید قدر و ارزش خودمان را بدانیم.

معاون رئیس جمهور با بیان جمله ای از حضرت علی(ع) که می فرماید قیمت هر انسانی به آن چیزی است که آن را نکو نمی دارد، تاکید کرد: بر اساس سخنان مولای متقیان علی(ع) انسان موفق و ارزشمند کسی است که کاری نیک را به‌طور نیکو انجام می‌دهد، سخن خوب را به زبان نیکو بیان می‌کند و با ارزش گذاری خوب به همه چیز، به نیکی و احسان نیکی می‌کنند.

وی با اشاره به جنبه‌های حضور زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی در جامعه، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب می فرماید با فعالیت های اجتماعی زنان در جامعه موافقم به شرط حفظ عفاف در فعالیت‌های اجتماعی و حفظ بنیان خانواده و توجه به مسئولیت‌های زنان در خانواده داشته باشند، بنابراین باید برای حضور زنان توجه و رعایت این دو اصل مهم بسیار ارزشمند و دارای اهمیت است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، خاطرنشان کرد: زنی که ارزش های خود را پاس می‌دارد و آنها را حفظ می‌کند دارای کرامت و عزت نفس است آزادی و عدالت طلبی، ارتباط با خدا در دوران نوجوانی و چگونگی اتصال و عشقی که بین خداوند و نوجوان ایجاد می شود قابل مقایسه با هیچ دورانی نیست، بزرگترین پشتوانه خدای لایزال است.

به گزارش خبرگزاری فارس در ادامه این برنامه آیین گشایش مدارس در سال تحصیلی جدید،معاون  رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده به منظور ترغیب و تشویق نوجوانان در جامعه انجام فعالیت‌های مشترک اجتماعی یک موضوع انشایی را در رابطه با سخنان حضرت علی علیه السلام بیان کرد و از دانش آموزان خواست که در رابطه با سخنان گوهربار و ارزشمند  حضرت علی (ع) و عبارت ارزش من چیست؟ به قلم خود را به نگارش درآورند، که مقرر شد با ارسال آثار مکتوب دانش آموزان  به نهاد ریاست جمهوری،پس از ارزیابی هدایایی ارزشمندی به خالق این آثار برگزیده اهدا شود.

اخبار مرتبط

در حوزه خانواده مطالبه‌گر هستیم

عظمت دفاع مقدس به کمک زنان، نسل به نسل منتقل خواهد شد

بعضی‌ها واردات واکسن یا پیوستن به سازمان شانگهای را متوقف بر پذیرش FATF کرده بودند

0 نظر

ارسال نظر

capcha