۵۶۰ اتوبوس برای بازگشت شرکت‌کنندگان آیین جاماندگان اربعین مهیا شده‌است

۵۶۰ اتوبوس برای بازگشت شرکت‌کنندگان آیین جاماندگان اربعین مهیا شده‌است

به گزارش سراج24؛ فرهاد افشار روز شنبه به خبرنگاران اظهار داشت: ناوگان اتوبوسرانی تهران روز اربعین در حالت آماده باش کامل است و از ساعت اولیه بامداد این روز در اطراف حرم مطهر سیدالکریم(ع) مستقر می شود.

وی با بیان اینکه جانمایی ایستگاه اتوبوس های در اطراف حرم حضرت عبدالعظیم حسنی براساس مقصدهای آنان تعیین شده است، خاطرنشان کرد: اتوبوس های مستقر در حد فاصل میدان معلم تا سه راه ورامین به مقاصد دولت آباد، پایانه خاوران و میدان خراسان به زائران خدمات رسانی خواهند کرد.

این مسئول افزود: اتوبوس های مستقر در پارکینگ مقابل میدان فرمانداری به مقاصد محلات ۱۳آبان، نازی آباد، راه آهن، صالح آباد، خانی آباد، یافت آباد، پایانه خاوران، میدان آزادی، پایانه شمشیری خدمات رسانی خواهند کرد.

افشار با اشاره به اینکه اتوبوس های مستقر در ضلع جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) به مقاصد باقرشهر و کهریزک به زائران خدمات رسانی می کنند، ادامه داد: اتوبوس های مستقر در ایستگاه متروی شهرری نیز به مقاصد تورقوزآباد، قمصر، زمان آباد، مفتح، عباس آباد، جاده نظامی، خزانه، راه آهن، صفائیه، دولت آباد و میدان خراسان مستقر هستند.

وی یادآور شد: به منظور تسهیل تردد شهروندان پارکینگ های شهدای شاملو، سید الشهدا، ضلع شرقی حرم، بلوار شهدای ایرانیت، عطر یاس و خیابان شهید زهره وند آماده سازی شده است.

شهرداری منطقه ۲۰ تهران - شهری گفت: ۲۰ دستگاه اتوبوس از شهرری به مقصد شهرستان قرچک، ۵۰ دستگاه اتوبوس از شهرری به مقصد شهرستان ورامین و ۱۰۰ دستگاه مینی بوس برای انتقال زائرین از خیابان شهدای ۱۸ دی، خیابان شهید بیات و پارکینگ سیدالشهدا (ع) تدارک دیده است.

افشار با بیان اینکه ۵۰ دستگاه ون تاکسی نیز به جهت بازگشت زائرین در روز اربعین نیز در خدمت زائران است، اظهار داشت: مترو نیز آمادگی کامل را به جهت بازگشت پانصد هزار نفر از عزاداران را به تمامی مقاصد و ایستگاه های شهر تهران دارد و علاوه بر کاهش زمان رسیدن قطارهای مترو به سه دقیقه و نیم، خدمات راهنمای زائر نیز به انجام می رسد.

وی اضافه کرد: برای راهنمایی  عزاداران و دلدادگان حسینی در اربعین به سمت پایانه ها و محل های استقرار اتوبوس ها، تاکسی و مترو علاوه بر نصب بنرهای راهنما، بسیجیان شهرداری منطقه ۲۰ به زائرین راهنمایی های لازم را خواهند داشت.

طی سالیان گذشته کاروان عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) استان تهران همزمان با اربعین حسینی با عنوان جاماندگان کربلای حسینی از نقاط مختلف تهران بخصوص میدان امام حسین(ع) با پای پیاده عازم حرم حضرت عبدالعظیم(ع) می شدند و ارادت خود را نسبت به اهل بیت(ع) نشان می دادند.

سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا این مراسم معنوی برگزار نشد ولی ۲ سال قبل بیش از یک و نیم میلیون نفر در راهپیمایی جاماندگان اربعین در پایتخت شرکت کردند.

شهرری با وجود حرم مطهر عبدالعظیم(ع) که ثواب زیارت ایشان براساس حدیثی از امام هادی(ع) برابری می کند با زیارت امام حسین(ع) به کربلای ایران معروف است.

اخبار مرتبط

استخراج دروازه عبدالعظیم ۵۰۰ ساله تهران قدیم در عصر صفوی

کشف دو خمره قدیمی در مرکز شهرری

دستگیری جیب‌بر حرفه‌ای مترو

0 نظر

ارسال نظر

capcha