لبنان از احتمال فرو رفتن تمام شهرهای این کشور در خاموشی خبر داد

 لبنان از احتمال فرو رفتن تمام شهرهای این کشور در خاموشی خبر داد

به گزارش سراج24، سازمان برق لبنان، بعدازظهر امروز (پنجشنبه)، از احتمال فروفتن تمام مناطق این کشور در خاموشی خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری «النشره»، سازمان برق لبنان اعلام کرد که خطر بزرگ خاموشی سراسری تا پایان ماه جاری میلادی (تا هفت روز دیگر) تمام مناطق این کشور را تهدید می‌کند.

در این بیانیه آمده است که ذخایر سوخت لبنان در یکی از نیروگاه‌ها و در دو کشتی اجاره‌شده برای تولید برق به پایان رسیده است.

طبق این گزارش، ذخایر سوخت دو نیروگاه دیگر این کشور رو به اتمام است و این مسئله باعث خواهد شد تولید این دو نیروگاه به طور کامل متوقف شود.

 لبنان یک سالی بود که با بحران شدید سیاسی دست و پنجه نرم می‌کرد. این کشور در تاریخ چهارم اوت سال ۲۰۲۰ (۱۴ مرداد) شاهد صحنه انفجاری مهیب در بندر بیروت بود که بیش از ۱۹۰ کشته و ۶۵۰۰ مجروح به جای گذاشت؛ انفجاری که در پی آن، دولت پیشین این کشور مجبور به استعفا شد.

در سایه نبود دولت، کمکش‌های سیاسی و عدم توافق احزاب، این کشور با بحران شدید سوخت مواجه شد.

سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت عاشورای حسینی از مذاکره با ایران برای درمان بحران سوخت این کشور و حرکت اولین کشتی حامل مازوت از مبدأ ایران به سوی لبنان خبر داد.

تجار لبنانی به واسطه‌ دبیرکل جنبش حزب‌الله محموله‌های سوخت را از ایران خریداری کردند. تاکنون پنج کاروان حامل سوخت ایران وارد خاک لبنان شده است.

به رغم تلاش‌های حزب‌الله برای حل بحران سوخت لبنان، اما برخی احزاب از جمله جریان المستقبل به رهبری «سعد الحریری» از افراد نزدیک به عربستان سعودی مخالفت خود را با این گام اعلام کردند.

اخبار مرتبط

زمستان سرد فرا رسید | سهمیه بندی برق در انگلیس

افزایش موج ورشکستگی درشرکت‌های انگلیسی

مذاکرات پنهانی نفت | آلمان دست به دامان ایران شده است؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha