موکب احمدبن موسی(ع) در بین‌الحرمین شیراز آغاز به کار کرد

 موکب احمدبن موسی(ع) در بین‌الحرمین شیراز آغاز به کار کرد

به گزارش سراج24، مسئول اجرایی موکب بین‌الحرمین شیراز امروز در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی گفت: امسال برای دومین سال متوالی است که به دلیل شیوع کرونا، امکان برپایی موکب احمدبن موسی(ع) در کربلای معلی فراهم نشده است.

 رسول تاجیک افزود: به منظور اهمیت بزرگداشت اربعین حسینی، بنا گذاشتیم امسال هم مانند سال گذشته موکب احمدبن موسی(ع) را در بین‌الحرمین شیراز برپا کنیم که از امروز فعالیت این موکب آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه فعالیت این موکب تا بعد از اربعین حسینی یعنی تا روز 6 مهرماه ادامه خواهد داشت، ساعت فعالیت آن را روزانه از ساعت 16 تا 24 اعلام کرد و افزود: در روز اربعین از صبح تا غروب موکب فعالیت خواهد داشت.

مسئول اجرایی موکب احمدبن موسی(ع) بین‌الحرمین شیراز همچنین گفت: در موکب بین‌الحرمین همان خدماتی را که در کربلای معلی به زائران اربعین ارائه می‌دادیم به سوگواران حسینی ارائه خواهیم داد که شامل برپایی ایستگاه‌های صلواتی، ویزیت رایگان پزشکی، مشاوره، نمایشگاه‌های فرهنگی و غیره هستند.

وی با بیان اینکه از ظرفیت هیئات مذهبی شیراز برای برپایی مواکب اربعین استفاده کردیم، تصریح کرد: به یاری خدا مراسم اهتزاز پرچم اربعین حسینی در ساعت 14:30 روز جمعه، دوم مهرماه با حضور مسئولان استان فارس در بین‌الحرمین شیراز برگزار خواهد شد.

تاجیک اظهار کرد: امسال در سطح شهر شیراز مواکب متعددی به مناسبت اربعین حسینی با محوریت موکب احمدبن موسی(ع) فعالیت خواهند داشت.

اخبار مرتبط

ارائه خدمات به بیش از ۲۰هزار نفر توسط موکب «کفیل زینب» اوقاف فارس

برپایی ۳۰ موکب اربعینی در بین‌الحرمین شیراز

برپایی موکب امیرالمومنین (ع) در خمینی‌شهر

0 نظر

ارسال نظر

capcha