سخنرانی رئیس جمهور نشان‌دهنده عزت ایران است

 سخنرانی رئیس جمهور نشان‌دهنده عزت ایران است

به گزارش سراج24، آیت‌الله رسول فلاحتی پیش از ظهر امروز در مراسم گلباران قبور مطهر شهدا در گلزار شهدای رشت با بیان اینکه دوران دفاع مقدس منجر به افول و ذلالت استکبار در جهان بین‌الملل شد، اظهار کرد: در دوران پیش از انقلاب ایران همه امکانات را در اختیار آمریکا و استکبار قرار داده بود اما بعد از پیروزی انقلاب تمامی منافع آمریکا از ایران قطع و عزت به مردم جمهوری اسلامی بازگشت.

وی یکی از مهم‌ترین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی را بازگشت قدرت و عزت به ملت دانست و گفت: دوران دفاع مقدس اوج قدرت‌نمایی و عزت جوانان این مرز و بوم بود به گونه‌ای که استکبار راهی جز پذیرفتن شکست نداشت و ثمره آن عزت، امروز با سخنرانی رئیس جمهور مشخص می‌شود که می‌گوید دولت آمریکا در هیچ جا حتی کشور خود اعتبار و جایگاهی ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به خروج نیروهای آمریکایی از کشورهای افغانستان و عراق بیان کرد: شهدا با خون خود، جوانان جمهوری اسلامی، جبهه مقاومت و مردم ایران با ایستادگی و فداکاری خود باعث خروج آمریکا و شکست ذلیلانه این کشور در خاورمیانه شدند.

فلاحتی با تأکید بر نقش تأثیرگذار انقلاب اسلامی در گسترش اسلام در منطقه خاورمیانه تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب برخی از کشورهای خاورمیانه از امکانات خود در راستای مقابله با گسترش اسلام استفاده کردند اما جمهوری اسلامی مقتدرانه در مقابل آنان ایستادگی کرد.

وی با قدردانی از زحمات مردم در حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی افزود: استکبار همواره در تلاش است تا مردم از آرمان‌های انقلاب دور شوند اما مردم آگاهانه، شجاعانه و با بصیرت بالای خود از انقلاب و آرمان‌های امام راحل(ره) دفاع کردند.

آزادگی و ولایت پذیری درس بزرگ دوران دفاع مقدس

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت نیز در این مراسم با بیان اینکه هفته دفاع مقدس با شعار ما مقتدریم در کشور آغاز شده است، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس تبلور ایثار و فداکاری رزمندگان اسلام و جوانان این مرز و بوم است و شهدا با خون‌های پاک خود همواره باعث سربلندی و ماندگاری این نظام اسلامی شدند.

سرهنگ اکبر قاسمی با تأکید بر ضرورت توجه به فرهنگ معرفتی دوران دفاع مقدس در جامعه گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری هرچقدر از منظر زمانی از دوران دفاع مقدس دور می‌شویم باید از منظر معرفتی بیشتر به آن‌دوران پر افتخار نزدیک شویم.

وی پیروی از ولایت و آزادگی را درس بزرگ دوران دفاع مقدس برای جوانان نسل جدید دانست و بیان کرد: رزمندگان دوران دفاع مقدس از تمام لذت‌های دنیوی گذشته و با ایثار، فداکاری و از جان گذشتگی خود درس ولایتمداری، آزادگی، اطاعت از ولی فقیه و شجاعت را به ما یادآوری کردند.

مدیرکل بنیاد شهید استان گیلان نیز در این مراسم با تبریک هفته دفاع مقدس اظهار کرد: در هفته دفاع مقدس در گیلان برنامه‌های مختلفی تدارک‌دیده شده که هدف از برگزاری تمامی این برنامه‌ها توجه به فرهنگ ایثار و شهادت است.

عبدالله پاکاری‌ با اشاره به برگزاری مراسم مهمانی لاله‌ها در سرتاسر استان گیلان گفت: برنامه مهمانی لاله‌ها به طور همزمان در یک‌هزار و ۲۹۸ گلزار شهدای گیلان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

احیای فوق العاده ویژه معلمان با دستور شخص رئیس جمهور و پیگیری مجلس

رزمندگان دوران دفاع مقدس در برابر کرونای استکبار ایستادند

فرهاد رهبر به سمت دستیار اقتصادی رئیس جمهور منصوب شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha