همکاری مشترک ستاد امر به معروف و نهی از منکر و حوزه هنری لرستان

 همکاری مشترک ستاد امر به معروف و نهی از منکر و حوزه هنری لرستان

به گزارش سراج24، آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان ستاد  امر به معروف و نهی از منکر و حوزه هنری لرستان به منظور «کاربرد هنر در فریضه امر به معروف و نهی از منکر» برگزار شد.

رئیس حوزه هنری لرستان در این نشست اظهار داشت: اصل مترقی امر به معروف و نهی از منکر مسیرراه و مسیر رسیدن است.

محمد کرم الهی افزود: این اصل تنها نباید در دایره زبان محصور بماند بلکه باید در رفتار، افکار و  عمل و اندیشه ما نمود و بروز و تجلی واقعی داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت بهره گیری از فرصت هنر متعالی در راستا نهادینه سازی ارزش‌هایی چون امر به معروف و نهی از منکر، بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر دعوت به نیکی ها و پرهیز از زشتی هاست.

کرم الهی با اشاره به اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر مرکز برنامه ریزی برای تقویت و تحکیم این ارزش هاست، افزود: حوزه‌های هنری انقلاب اسلامی در استان هم وظیفه  بسط و گسترش ارزش‌های انقلاب اسلامی را دارند.

وی با بیان اینکه بسط و گسترش ارزش های انقلاب چیزی جز دعوت به نیکی ها و پرهیز از زشتی‌ها نیست، ادامه داد: انعقاد این تفاهم نامه فرصتی برای دستیبابی به این اهداف است.

کرم الهی افزود: در این تفاهم نامه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان و حوزه هنری لرستان در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در احیای حقیقی این اصل مترقی و بالنده امر به معروف و نهی از منکر در یک مسیر قرار می‌گیرند.

رئیس حوزه هنری لرستان  افزود: فریضه «امر به معروف و نهی از منکر» به عنوان یکی از فرایضی است که ریشه‌های معرفت‌شناسی عمیقی در باورهای بشری دارد دارای یک ریشه عمیق زیبایی شناسی است که کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه هنر انقلاب در ذات خود وظیفه رسالت تبیین فلسفه امر به معروف و نهی از منکر را بر عهده دارد، افزود: وقتی می‌گوییم دعوت به زیبایی می کنیم یعنی دعوت به امر متعالی می کنیم که یکی از بارزترین مصادیقش «امر به معروف و نهی از منکر» است.

دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان لرستان  نیز در این نشست مشترک اظهار داشت: «هنر» به مثابه یک امر متعالی ریشه در «توحید» دارد و هنرمند باید ارزش‌های توحیدی که امر به معروف و نهی از منکر یکی از آن‌ها ست را به زیباترین شکل ممکن به تصویر بکشد.

رضا حقیان افزود: امید است که با امضای این تفاهم‌نامه گام بلندی در راستای تحقق چشم‌انداز فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برداشته شود.

اخبار مرتبط

مسئله بی‌حجابی نیازمند راهکار اجتماعی

انجمن امر به معروف و نهی از منکر فارس تعرض به خانواده شهید خادم صادق را محکوم کرد

کرمانشاه ۳۰۰ گروه جهادی ثبت شده و فعال امر به معروف دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha