بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت هفته دفاع مقدس

 بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت هفته دفاع مقدس

به گزارش سراج24، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفته دفاع مقدس بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: فرا رسیدن هفته دفاع مقدس یادآور و نماد مقاومت، پایداری، ایثار، رشادت و پیروزی ملت بزرگوار ایران در دفاع از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی و حراست از خاک پاک ایران را گرامی می‌داریم.

این بیانیه می‌افزاید: این برهه پرفراز و نشیب، در تاریخ ایران عزیز و در اذهان و قلوب مردمان این دیار همواره جاودان می ماند و یاد شهیدان و ایثارگران این دفاع مقدس در قله رفیع مجاهدان فی سبیل الله و در تاریخ پرافتخار میهن اسلامی ثبت و ماندگار خواهد ماند.

در بیانیه مذکور آمده است: دفاع مقدس مردم رشید ایران و جانفشانی شهدا و ایثار ایثارگران درس‌های زیادی برای خیرخواهان و بدخواهان ملت ایران به میراث گذاشت. درس فداکاری و پایداری، به عنوان الگویی برای مقاومت برای آزادیخواهان، پاسخ قاطع ملت ایران به متجاوزان و بدخواهان و توطئه گران.

حفظ تمامیت ارضی، دفاع از خاک و مرز و استقلال این کهن سرزمین از جمله دستاوردهای ملت سرافراز ایران در دفاع مقدس بود.

در بیانیه مذکور آمده است: جنگ ۸ ساله علیه ملت ایران اقدامی ناقض مبانی و حقوق بین‌المللی و بر هم زننده ثبات منطقه بود و آثار و تبعات ویرانگری بر امنیت منطقه‌ای بر جای گذاشت. حمایت قدرت‌های بین‌المللی و در رأس آن‌ها دولت ایالات متحده آمریکا و حمایت برخی در منطقه از متجاوز، باعث استمرار تجاوز  و وقوع جنگ‌های دیگری در منطقه خلیج فارس شد.

این بیانیه می‌افزاید: جمهوری اسلامی ایران طی چند دهه گذشته همواره منادی گفت‌وگو و دیپلماسی با همسایگان بوده است و همچنان تفاهم، رفع سوءتفاهمات و گفت‌وگو را تنها مسیر راه صلح و امنیت و توسعه در منطقه می‌داند.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پایان اعلام کرده است: وزارت امور خارجه که خود مزین و مفتخر به حضور جمعی از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت است، بار دیگر یاد همه شهدا و ایثارگران دفاع مقدس مردم شریف ایران اسلامی را گرامی می‌دارد و علو درجات شهدای گرانقدر را از درگاه ایزد متعال خواستار است.

اخبار مرتبط

گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان و لاوروف با محور برجام و تحولات اوکراین

ابراز امیدواری باقری نسبت به حل مشکلات موجود در منطقه بر اساس گفت‌وگو

دولت بایدن روش ترامپ را ادامه می‌دهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha