عبور هواپیمای حامل «نارندرا مودی» از حریم هوایی پاکستان پس از 3 سال

 عبور هواپیمای حامل «نارندرا مودی» از حریم هوایی پاکستان پس از 3 سال

به گزارش سراج24، رسانه‌ها گزارش دادند که هواپیمای «نارندرا مودی » نخست وزیر هند که روز چهارشنبه به ایالات متحده سفر کرد، برای اولین بار در سه سال گذشته از حریم هوایی پاکستان پرواز کرد.

به گزارش خبرگزاری «تاس» این موضوع را  را تلویزیون هند به نقل از منابع دولتی گزارش کرده است. بر اساس اطلاعات درج شده ، هند از پاکستان اجازه پرواز مودی را بر فراز پاکستان گرفت و اسلام آباد نیز اجازه این پرواز را صادر کرد.  

پیش از این پاکستان سه باراجازه پرواز هواپیماهای حامل  «رام نات کویند» ، رئیس جمهور هند و نخست وزیر این کشور  ازحریم هوایی خود برای پرواز به کشورهای خارجی را رد کرده بود.

نارندرا مودی قرار است  در روز پنجشنبه با «کامالا هریس» معاون رئیس جمهور ایالات متحده ملاقات کند و روز جمعه نیز با «جو بایدن» رئیس جمهور این کشور  گفت‌وگوهای دوجانبه انجام می دهد. در برنامه سفر مودی به آمریکا نشست با سران ژاپن و استرالیا نیز پیش بینی شده است.

این دو کشور همسایه چندی قبل باهم درگیر شدند  که پس از مدتی تنش بین هند و پاکستان بر طرف شد.در سال ۲۰۱۶ نیز  یک کبوتر که یاداشتی تهدید آمیزعلیه خست وزیر هند به همراه داشت در مرز با پاکستان از سوی پلیس به دام انداخته شد. به گزارش منابع هندی، برخی مواقع بالن‌ها نیز پیامهای جاسوسی ردو بدل می‌کنند.

از سال ۱۹۴۷ و پس از استقلال هند و پاکستان از استعمار انگلیس تاکنون سه جنگ در سال‌های ۱۹۴۷، ۱۹۶۵ و۱۹۷۱  میان  این دو کشور بر سر مسئله کشمیر رخ داده و بیش از ۷۰ هزار نفر در این درگیری‌ها کشته شدند. تنش بین این دو کشور اتمی چندی قبل بعد از حمله یک گروه تروریستی به اتوبوس حامل نظامیان ارتش هند در منطقه مرزی بالا گرفت.

اخبار مرتبط

بنت: با خطر فروپاشی روبرو هستیم

نتانیاهو به دادگاه رفت

ایران به خوبی می‌داند ما ضعیف هستیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha