دانایی فر در گفتگو با سراج24:

اربعین به رمز وحدت میان کشورهای منطقه و به خصوص شیعیان تبدیل شده است

اربعین به رمز وحدت میان کشورهای منطقه و به خصوص شیعیان تبدیل شده است

به گزارش سراج24؛ حسن دانایی فر سفیر پیشین ایران در عراق در گفتگو با سراج24 در خصوص اهمیت مراسم اربعین به‌عنوان یکی از مصادیق دیپلماسی عمومی و افزایش ارتباط میان کشورهای شیعه منطقه، اظهار داشت: اربعین به عنوان یک پدیده گردهمایی انسانی بی نظیری که از نظر ویژگی هایی مانند جمعیت که در یک نقطه و در یک زمان محدود با نگاه‌های خاص یک اجتماع بی نظیر است که همانند آن را نداریم حتی درمراسم مکه که جزو واجبات هر مسلمانی است.
 
وی گفت: این جمعیت در این مدت زمان کم در یک جا جمع می شوند که روز اربعین در کربلا حضور داشته باشند.
 
سفیر پیشین ایران در عراق افزود: اربعین نماد مظلومیت و فریاد عدالت خواهی ابا عبدالله الحسین است.

دانایی فر تصریح کرد: فلسفه عاشورا و عدالت خواهی امام حسین موجب این شده و در واقع این موضوع یک نوع دیپلماسی فرهنگی است که می تواند از طریق تجمع در کربلا به دنیا مخابره شود.
 
وی ادامه داد: اربعین از بزرگترین اجتماعات ما مسلمانان است و اگر مراسم را اربعین فقط از بُعد، نگاه و منظر شیع بودنش تحلیل کنیم، به نظر می رسد که تحلیل جامعی نباشد.
 
سفیر پیشین ایران در عراق تصریح کرد: تحلیل جامع و اساسی این است که این مراسم متعلق به مسلمین است و شاهدیم که مردم شیعه در اقصی نقاط عالم از منطقه غرب آسیا تا دیگر مناطق دنیا آمریکا، اروپا، آفریقا و دیگر مراکز و مناطق برای ادای این مراسم به عراق می آیند.
 
دانایی فر بیان کرد: این مراسم متعلق به همه مسلمین است و فریاد وحدتی که در این اجتماع بلند می شود صدای صلح، دوستی، تفاهم و برادری است که به جهان مخابره می‌شود و در واقع یکی از موضوعات اساسی که طی سال‌های اخیر اربعین توانسته به دنیا مخابره کند همین موارد بوده‌است. 
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز اربعین درحال تبدیل شدن به یک به یک رمز وحدت و همگرایی بین کشورهای منطقه علی الخصوص شیعیان است.

اخبار مرتبط

امام رضا(ع) در مسیر روشنگری در قله رعایت اصول اخلاقی قرار داشت

نگاهی به فرمان رهبر انقلاب برای جهاد جوانان؛ تبیین اساس کار ماست

«تبیین» خنثی‌کننده هجمه تبلیغاتی دشمن است/ دانشجویان روشنگری کنند+ تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha