توزیع ۶۵۰۰ بسته لوازم التحریر در قالب پویش مشق احسان

 توزیع ۶۵۰۰ بسته لوازم التحریر در قالب پویش مشق احسان

به گزارش سراج24، حامد ویسکرمی ظهر در پویش ملی مشق احسان که با هدف یادبود شهید مدافع وطن رشید سپهوند همچنین  تجلیل از قهرمانان پارالمپیک لرستان برگزارشد، اظهار کرد: آرامش و آسایشی که امروز در کشور وجود دارد مرهون خون شهدای والا مقام است.

وی همچنین با اشاره به موفقیت ورزشکاران لرستان در پارالمپیک گفت: حامدامیری و سجاد محمدیان با فخرآفرینی برگ زرینی را بر تاریخ ورزش لرستان افزودند.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) لرستان افزود: این قهرمانان با دست خالی اما با تکیه بر ایمان و تمرین موفقیتی بزرگ به دست آوردند.

ویسکرمی گفت: امیری و محمدیان می‌توانند به عنوان الگوی موفق جوان ایرانی  و بلکه جهان تشییع معرفی شوند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در آستانه سال تحصیلی قرار داریم و طبیعتاً پرداختن به موضوعات آموزشی لازم و ضروری است، عنوان کرد: در همین راستا امروز در قالب پویش ملی مشق احسان ۶۵۰۰ بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان کم بضاعت توزیع می‌شود.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در لرستان گفت:  این بسته‌ها عادلانه و براساس نرخ جمعیت و ضریب محرومیت بین شهرستان‌ها توزیع می‌شود.

ویسکرمی با اشاره به اینکه از ابتدای همه‌گیری ویروس ستاد اجرایی فرمان امام در استان و قرارگاه خدمات رسانی ۲۲۰ مرحله رزمایش و پویش برای کمک ‌به آسیب  دیدگان  از کرونا برگزار کرده است، افزود:  تاکنون ۲۸۰ هزار بسته معیشتی،  مشق احسان ، بهداشتی و کمک جهیزیه به جامعه هدف اهدا شده است که ارزش ریالی آنها بیش از هفتاد میلیارد تومان است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت:  البته ستاد اجرایی فرمان امام در لرستان در بخش‌های مختلف برای کمک به توسعه استان ورود کرده و در همین راستا هفته آینده طرح جهش تولید را در ۲۳۶هزارهکتار از دیم‌زارهای استان  کلید خواهد زد.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) لرستان با بیان اینکه بیش از ۷۶ درصد از اراضی کشاورزی استان دیم است و همین امر موجب کاهش راندمان تولید وارزش افزوده شده است، عنوان کرد: ما بنا داریم در ۲۳۶ هزار هکتار اراضی دیم تامین نهاده‌ها، کود، بذر همچنین الگوی کشت و آموزش‌های لازم را از کاشت تا برداشت داشته باشیم.

ویسکرمی اعطا تسهیلات قرض الحسنه برای خرید ماشین آلات کشاورزی، بیمه محصولات کشاورزی  و اجرای مکانیزاسیون در ۲۳۶ هزار هکتار اراضی دیم را از دیگر اقدامات عنوان کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه کشاورزی بخش مهمی از اقتصاد استان را تشکیل می‌دهد امیدواریم با این اقدامات راندمان تولید در این ۲۳۶ هزار هکتار سی درصد افزایش پیدا کند.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در لرستان در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: اجرای ۸۱ پروژه ساخت مدرسه در نقاط محروم از دیگر کارهای ستاد اجرایی فرمان امام در استان است و طرف هفته‌های آینده ۴۰ کلاس درس افتتاح می‌شود.

ویسکرمی افزود: مابقی پروژه‌ها هم تا پایان سال افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسند.

اخبار مرتبط

توزیع 24 هزار بسته لوازم التحریر بین دانش‌آموزان محروم استان اصفهان

توزیع ۳ میلیون پرس غذا در عید غدیر توسط ستاد اجرایی فرمان امام

اشتغال‌زایی ۲۰۰۰ نفری ستاد فرمان امام در استان اردبیل

0 نظر

ارسال نظر

capcha