هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداست

 هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداست

به گزارش سراج24، به مناسبت هفته دفاع مقدس و با حضور مسئولین محلی چاروسا و اقشار مختلف مردم و بسیجیان گلزار شهدا شهر قلعه رئیسی غبارروبی و عطرافشانی شد.

در این مراسم تمثال شهدا در دست بسیجیان و به قرائت فاتحه پرداختند.

حجت الاسلام محمدحسین باستی طلبه مستقر در قلعه رئیسی در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس شهدا را نماد سربلندی و عزت نظام و انقلاب دانست و عنوان کرد: عزت، اقتدار و استقلال ایران اسلامی مدیون رشادت‌های شهدای والامقام و ایستادگی مردم ایران است و امروز همه مردم و مسئولان وظیفه دارند تا با شناخت شهیدان، راه آنان را ادامه دهند.

وی افزود: خانواده شهدا فرزندان و سرمایه‌های ارزشمند زندگی خود را تقدیم انقلاب کرد و ما همواره آرامش و امنیت خود و کشور را مدیون آن‌ها هستیم.

باستی بر پاسداری از خون و آرمان‌های شهدا تأکید کرد و افزود: تلاش شهدا برای اعتلای ارزش‌های دینی، اعتقادی و ولایتمداری آنان سبب کسب درجات عالی و تقرب الهی آن‌ها شده است و باید در همه حال پاسدار خون شهدا باشیم.

وی تاکید کرد: رسالت و وظیفه در برابر چنین شهدایی که با این ایمان و عقیده زندگی کردند و مرگ سرخ را در آغوش کشیدند چقدر قابل تامل و سنگین است.

حجت الاسلام باستی گفت: بازگویی حقایق جنگ به ویژه نحوه دفاع فداکارانه و  شهادت ایثارگرانه فرزندان این مرز و بوم در حفاظت از تمامیت ارضی ایران برای نسل جوان ضروری است.

رجایی فرمانده حوزه مقاومت بسیج چاروسا هم در این مراسم با بیان اینکه هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای گرامیداشت یاد و نام شهدا و انتقال رشادت ها به نسل جوان تصریح کرد: جامعه برای بقا، عزت، آبرو و شرف خود به زنده نگه داشتن یاد شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت نیاز دارد.

اخبار مرتبط

دفاع مقدس جزئی از هویت ملت ایران اسلامی است

رسانه‌ها در شورآفرینی دفاع مقدس سهم به‌سزایی داشتند

مراسم هفته دفاع مقدس نباید امری تشریفاتی و کلیشه‌ای شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha