استقلال کشور نتیجه ایثار ملت در دفاع مقدس بود

 استقلال کشور نتیجه ایثار ملت در دفاع مقدس بود

به گزارش سراج24، سردار سید صادق حسینی صبح امروز در مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک هفته دفاع مقدس اظهار کرد:هفته دفاع مقدس امسال با اربعین حسینی مصادف شده است امامی که برای رزمندگان انقلاب الگویی جهادی و نقش اساسی داشت.

وی با بیان اینکه شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند، افزود: حاصل جانفشانی و خون شهدای انقلاب اسلامی  امنیت کنونی حاکم بر کشور است.

سردار حسینی بیان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی با این فرض جنگ را آغاز کردند که می‌توانند ساختار سیاسی و نظام نوپای ایران را تخریب کنند که این خیال برایشان گران تمام شد.

فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان اظهار داشت: در دفاع مقدس دشمن از امکانات نظامی و پشتوانه خوبی برخوردار بود و‌ گروه‌های ضدانقلاب هم فشار را بر کشور مضاعف کرده بود.

وی یادآور شد: دشمن در جنگ تحمیلی اساسی‌ترین توان و‌ قدرت نظام کشور یعنی اعتقاد رزمندگان و بسیج مردمی را پبش بینی نکرده بود.

حسینی گفت: نیروهای مختلفی در سطح کشور با فرمان حضرت امام در مدت زمان کوتاهی آموزش‌های لازم را فرا گرفته و بدون هیچ گونه حمایت مالی و معنوی درربرابر دشمن بعثی و گروه‌های ضد انقلاب ایستادگی کردند.

وی با بیان اینکه دشمن انقلاب اسلامی سودای تجزیه طلبی در سرداشتند، اظهار داشت: در کشورمان ایران ۱۷ هزار شهید ترور داریم که توسط منافقین به شهادت رسیدند.

حسینی افزود: حضور آگاهانه مردم و تدبیر امام باعث شد که ایران پیروز و دشمن با وجود تمام امکانات نظامی و سیاسی شکست خورد.

وی بیان کرد: جنگ دفاع مقدس در اول مهرماه سال ۵۹ با شجاعت و اقتدار ۱۴۰ هواپیما و خلبان که نقاط مختلف عراق را بمباران کردند، آغاز شد.

فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان افزود: اکنون کشور ما استقلال لازم را دارد که این خودکفایی و اقتدار نتیجه ایثار و جانفشانی جوانان برومندی است که هرکدام یک ملت برای این کشور محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا باعث شده تا رژه نیروهای مسلح دوسال پیاپی برگزار نشود بیان کرد: حضرت امام جنگ را به دانشگاه اعتقادی ایمانی تبدیل کرد و به ما نشان داد با ایمان و اعتقاد می‌شود بر تمام دشمنان پیروز شد.

سردار حسینی با اشاره به اینکه جنگ دفاع مقدس طولانی جنگ قرن گذشته بود افزود: در دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک کشورمان دست دشمن نیفتاد.

وی در پایان اظهار داشت: امروز شهدای انقلاب امامزادگان عشق هستند که این به معنی قدرت نرم کشور و اقتدار نظام است.

اخبار مرتبط

دفاع مقدس جزئی از هویت ملت ایران اسلامی است

رسانه‌ها در شورآفرینی دفاع مقدس سهم به‌سزایی داشتند

برپایی نهضت مومنانه در آخرین روز از هفته دفاع مقدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha