نرجس سلیمانی:مساجد نمونه عملی و عینی حاکمیت ارزشهای اسلامی در جامعه اند

 نرجس سلیمانی:مساجد نمونه عملی و عینی حاکمیت ارزشهای اسلامی در جامعه اند

به گزارش سراج24، نرجس سلیمانی عضو شورای شهر تهران با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت:
وَقُلْ رَبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ لِی مِنْ لَدُنْکَ سُلْطَانًا نَصِیرًا.اگر خانواده کوچکترین واحد اجتماع باشد، مسجد محله نمادی از کوچکترین و کارآ ترین بافت اجتماعی و با همین قیاس، مساجد جامع نماد و سمبل جامعه اسلامی هستند.
وی ادامه داد: مساجد نمونه عملی و عینی حاکمیت ارزشهای اسلامی در جامعه اند، ظرفیت های منظومه عظیم اسلامی در بافت مسجد تحقق خود را نشان می دهند.در آغاز هفته دفاع مقدس هستیم .
عضو شورای شهر تهران بیان کرد: بر هیچ کس پوشیده نیست که مبدا و منشا تعلق خاطر جهادگران و رزمندگان به عمل مقدس در مساجد محلات شکل گرفته است. در دیگر زمینه های اجتماعی نیز نقش بی بدیل مساجد در روشنگری ، گسترش علم ، تقویت تقوا و ابرام بر برادری و مساوات بی همتا است . نهاد مقدس مسجد در ‌گسترش عدالت در همه مقیاس ها موثر است. به همین جهت مساجد را  می توان آینه تمام نمای وضعیت محلات ، مناطق و در حالت کلی نبض جامعه دانست.
سلیمانی افزود: از همین رو  اگر رخوت و رکود در جامعه ایی پدیدار گردد بایستی ریشه آنرا در عدم هماهنگی و هم افزایی مساجد در کنار یکدیگر دانست و همچنین اگر جامعه ای می تواند یکصدا و پیوسته مقاومت و مجاهدت را تعلیم نموده
و ترویج نماید علت این هماهنگی و هم صدایی را  که مصداق ید الله مع الجماعه است در تنفس صحیح مساجد دانست.
سلیمانی گفت: مساجد هدایت فکری جامعه اسلامی را بر عهده دارند رب العالمین به جهت اهمیت و فضیلت مسجد بر دیگر مکانها مسجد را متعلق به خود دانسته تا رجحان آن بر سایر مکانها روشن گردد. در طول تاریخ مساجد پایگاههای اصلی حمایت از جنبشهای اصیل و سنگر مستحکم مبارزات مردمی علیه طاغوت بوده و هستند مدافعان حرم یک نمونه برجسته حاضر از نتیجه تربیت و پرورش صحیح در محیط معنوی این پایگاههای حقیقی انسان سازند حضور نونهالان ، نوجوانان و جوانان پرشور و متقی انقلابی را در مساجد که لازمه رشد و بالیدن بذرهای طهارت معنوی درونشان ، حضور در کانون های  ایمان و تقواست تضمین می نماید.

سلیمانی گفت: همانگونه که پیامبر اسلام می فرمایند(( مساجد بازاری از بازارهای آخرت است . پذیرایی آن مغفرت و هدیه آن بهشت است .))  مساجد در تمام طول تاریخ اسلام و تشیع مرکز به اشتراک گذاردن علوم و محلی برای همزیستی و هم افزایی در کنار انتقال تجارب معتمدین، ریش سفیدان ، علما و حکما بوده اند ، این وجوه ارزشمند نباید مورد غفلت قرار گیرد و جذب دائمی آینده سازان نظام اسلامی در پرتو توجه به هدایتهای حکیمانه رهبری حاضر و ناظر چراغ اصلی این محور و مسیر تعالی است . همانگونه که رهبری معظم در بیانات حکیمانه شان در دیدار با ائمه جماعات مساجد استان تهران در سال ۹۵ فرموده اند : (( وقتی اجتماع بر محور نماز و ذکر به وجود آمد آنوقت یک معنی دیگری پیدا
می کند، یک جهت دیگری پیدا می کند
، دلها را به سمت دیگری می کشاند این ابتکار اسلام بود ، مسجد پایگاه است و این پایگاه بر محور ذکر و نماز است . ))

اخبار مرتبط

پخش ویژه برنامه «اربعین حماسه» از تلویزیون

کمک مساجد تهران به ۱۲ هزار خانواده

عزاداری در مساجد تهران ممنوع شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha