تجمع معترضان ضد آمریکایی مقابل سازمان ملل

تجمع معترضان ضد آمریکایی مقابل سازمان ملل

به گزارش سراج24؛ ده‌ها معترض در نخستین روز از برگزاری هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل مقابل مقر این سازمان در شهر نیویورک تجمع کردند و خواستار آن شدند که آمریکا به دخالت‌های نظامی خود در سراسر جهان پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک» این تجمع در حالی آغاز شد که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا برای سخنرانی در سالن اجتماعات وارد شد و معترضان خواستار توقف استفاده از نیروی نظامی و توقف استفاده از حملات هواپیماهای بدون سرنشین شدند.

این تظاهرات مقابل مقر سازمان ملل با نظارت پلیس آغاز شد. معترضان تابلوهایی با عناوین «حملات هواپیماهای بدون سرنشین کودکان را می‌کشد» و همچنین «اجازه دهید افغانی‌ها و هائیتی‌ها وارد آمریکا شوند» در دستان خود داشتند.

هفته گذشته، پنتاگون گزارش‌ها مبنی بر حمله هواپیماهای بدون سرنشین خود در کابل و کشته شدن  10 غیر نظامی که هفت نفر از آنها کودک بودند را تایید کرد. پدر دختر سه ساله‌ افغانستانی که در حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته شد، گفته است که عذرخواهی کافی نیست و واشنگتن باید قاتلان دخترش را مجازات کند.

پدر «ملیکا احمدی»، دختر خردسال کشته شده افغانستانی گفت: «مقام‌های آمریکایی با هیچ یک از اعضای خانواده وی صحبت نکرده‌اند و اپراتورهای هواپیماهای بدون سرنشین می‌توانند ببینند که کودکان بی گناهی نزدیک ماشین و داخل ماشین وجود دارد. هر کس این کار را کرد باید مجازات شود. این درست نیست.»

مصاحبه‌ها و کلیپ‌های ویدئویی جمع‌آوری شده  از سوی  روزنامه نیویورک‌ تایمز  نیز نشان داده که حمله پهپادی منجر به کشته شدن امدادگری شد که هیچ‌گونه وابستگی و ارتباطی با داعش که مسئولیت حمله‌ به اطراف فرودگاه کابل را برعهده گرفت و در آن ۱۳ نظامی آمریکایی نیز کشته شدند، نداشت.

طی روزهای گذشته نیز تظاهرات‌کنندگان مقابل سفارت آمریکا در آتن پایتخت یونان تجمع کردند و پرچم‌های آمریکا و ناتو را آتش زدند.

اخبار مرتبط

حمایت دیوان عالی آمریکا از آزادی حمل سلاح علی‌رغم تیراندازی‌های خونین

اسراییل عامل بحران‌های منطقه است

25 میلیون تن غلات امکان خروج از اوکراین را ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha