پیشکسوتان دفاع مقدس در همدان تجلیل شدند

 پیشکسوتان دفاع مقدس در همدان تجلیل شدند

به گزارش سراج24، پیش از ظهر امروز آئین تجلیل و تکریم سراسری یک‌میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت برگزار شد که سهم استان همدان تقدیر از ۶۰ پیشکسوت عرصه دفاع و جهاد بود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در این مراسم با بیان اینکه نظام اسلامی آرمان‌های بلندی را طراحی کرد که همان آرمان‌های انبیای الهی است اظهار کرد: تحقق آرمان‌های الهی بدون جهاد و ایثار و شهادت محقق نمی‌شد.

آیت‌الله حبیب الله شعبانی بیان کرد: اگر امروز آرمان‌های تمدن اسلامی در مقدسات زنده است و دین سرپاست قطعا به خاطر زحمات پیشکسوتان و خون و دل خوردن بزرگان جمع حاضر است.

وی خاطرنشان کرد: جمع حاضر با تلاش‌های خود دین را به متن زندگی بشر آوردند، قبل از انقلاب دین داشت به حاشیه می رفت اما بزرگانی چون پیشکسوتان جهاد و شهادت این را اجازه ندادند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه همواره قدردان زحمات زحمتکشان انقلاب اسلامی باشیم گفت: امیدواریم روحیه پیشکسوتان دفاع مقدس توسط نسل جوان ادامه یابد.

استاندار همدان نیز اظهار کرد: روحیه ایثار، گذشت و پیوستن به لقاءالله یکی از برکات ارزشمند از دستاورد انقلاب اسلامی بوده و به نام انقلاب اسلامی عجین شده است.

سید سعید شاهرخی با اشاره به اینکه این روحیه عنصری است که در حفاظت از ارزش‌های انقلاب اسلامی نقش مهمی را ایفا کرده است گفت: اوج این ویژگی را در جریان دفاع مقدس دیدیم که جوانان و عزیزان ما با نثار دارایی‌های خود اوج ایثار را نشان دادند.

وی با تاکید به اینکه ما به این ارزش افتخار می‌کنیم و خوشبختانه طی چند سال اخیر این ارزش والا به مدد جمهوری اسلامی آمده است گفت: با وجودی که در شرایط سخت قرار گرفته‌ایم، این روحیه را در بین اقشار مختلف می‌بینیم که در برابر مشکلات و سختی‌ها ایستاده‌اند و از کیان نظام و انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند.

استاندار همدان با بیان اینکه این روحیه یک روز در مقابل رژیم بعثی و یک روز در برابر داعش و جنگ با دشمنان قسم‌خورده اسلام نمایان شد و یک روز در بیمارستان‌ها در مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: حفظ این ارزش‌ها مهم است و باید ایثارگران و خانواده‌های آنها را در این عرصه مورد تجلیل قرار دهیم.

اخبار مرتبط

سرمایه‌گذاری 92 میلیارد تومانی بخش خصوصی در سد خرمرود

دفاع مقدس جزئی از هویت ملت ایران اسلامی است

رسانه‌ها در شورآفرینی دفاع مقدس سهم به‌سزایی داشتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha