ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی برای معرفی فرهنگ و تمدن کشور

 ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی برای معرفی فرهنگ و تمدن کشور

به گزارش سراج24، محمدمهدی زاهدی در آئین پایانی ششمین دوره جشنواره ملی بازی‌های رایانه‌ای خلیج‌فارس؛ ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس از اهمیت برگزاری این جشنواره‌ها گفت و تصریح کرد: در دنیای امروز موضوع فضای رایانه‌ای از ابعاد مختلف مورد بحث است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس ادامه داد: کسب و کار و درآمد، سرویس‌های جاسوسی و امنیتی، بازی‌های سیاسی مثل داعش و جریان صهیونیستی در قالب بازی‌های یارانه‌ای، تخریب تمدن‌ها و فرهنگ‌ها بخشی از آن است که نشان از اهمیت بالای این پدیده نوظهور دارد.

 زاهدی اضافه کرد: کشور ما هم حدود دو سال از آموزش مجازی استفاده می‌کند؛ اما جای آموزش به سبک بازی خالی است و آن را فراموش کرده ، ما حتی ادبیات آموزش ساکویی را هم نمی‌بینیم.

وی با اشاره به انتشار ویروس کرونا و تاثیر آن در آموزش، گفت: کرونا همه دنیا را شگفت‌زده و همه را تحت تاثیر قرار داد، دنیا آموزش مجازی را داشت اما گسترده نبود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کشور ما هم شگفت‌زده و بدون پیشینه آموزش مجازی، نرم‌افزاری به نام شاد را طراحی و به‌سرعت وارد آموزش کرد که در اوایل مشکلاتی هم داشت.

 زاهدی از فاجعه فرهنگی در کشور سخن به میان آورد و تصریح کرد: گوشی‌های هوشمند را در اختیار دانش‌آموزان گذاشتیم و اکنون به یک فاجعه فرهنگی رسیدیم، فرهنگ بیگانه در فکر فرزندان ما رخنه کرده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی دنیای بازی‌های یارانه‌ای را دنیای فرهنگ و تمدن و کسب و کار دانست و عنوان کرد: این دنیا انتقال تکنولوژی را موجب می‌شود و البته استعمار و استثمار را هم دارد.

وی افزود: بازی‌های رایانه‌ای برای فرهنگ‌سازی آمده و می‌تواند ترویج‌دهنده محبت، روابط انسانی سالم، عقیده‌های پاک، فرهنگ شهادت، نوعدوستی و توجه به خانواده و عشق ورزیدن به ملت و کشور باشد، این دنیای مجازی یک فرصت هم هست و تاکید داریم که باید به این سمت برویم و در آن سرمایه‌گذاری کنیم.

دکتر زاهدی با اشاره به تلاش دشمن و هزینه کرد آن در فرهنگ‌های اسلامی از طریق همین بازی های رایانه‌ای، گفت: چرا ما نباید از این ظرفیت برای شناساندن فرهنگ خودمان استفاده کنیم؟

وی اضافه کرد: بخشی از یارانه‌ها باید به بازی‌های رایانه ای اختصاص داده شود تا ایمن شویم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه چرا رشته بازی‌های رایانه‌ای در مقطع کارشناسی ارشد وجود ندارد، گفت: وزارت علوم برای این مشکل چاره‌اندیشی کند.

اخبار مرتبط

فعالان فضای مجازی با التهاب‌آفرینی اعتماد عمومی را خدشه‌دار نکنند

احیای فوق العاده ویژه معلمان با دستور شخص رئیس جمهور و پیگیری مجلس

ویدئو/جاماندگان زوارحسینی در استان ایلام

0 نظر

ارسال نظر

capcha