توزیع بیش از یک میلیارد بسته کمک معیشتی و بهداشتی توسط سپاه خوزستان

 توزیع بیش از یک میلیارد بسته کمک معیشتی و بهداشتی توسط سپاه خوزستان

به گزارش سراج24، امیر سرتیپ دوم محمدعلی گودرزی، جانشین لشکر ۹۲ زرهی اهواز امروز در نشست خبری هفته دفاع مقدس اظهار کرد: شهدای ارتش، سپاه و بسیج با خونشان توانستند امنیت، آرامش استقلال و توسعه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را به ارمغان بیاورند‌.

وی افزود: در دفاع مقدس جوانان حماسه‌های بزرگی خلق کردند و این‌ها عزت و سرمایه‌های عظیم کشور ما هستند. حماسه‌هایی که برگ‌هایی زرین به تاریخ کشور اضافه کردند و در تاریخ کشور سراغ نداریم جبهه جوانانی را که در برابر ۳۰ کشور ایستادگی کرده باشند.

جانشین قرارگاه منطقه‌ای در ارتش بیان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار برادران سپاه هفته دفاع مقدس را با شعار ما مقتدر هستیم شروع خواهد کرد.

جبهه‌ها متغییر است

وی با تاکید بر اینکه ارتش همراه با سپاه در مقاطع مختلف و در جبهه‌های متنوعی ایستادگی کرده افزود: یک بار دشمن فرامنطقه‌ای است و بار دیگر تغییر می‌کند و ویروس کرونا است در نتیجه جبهه‌های ما متناسب با زمان متغییر خواهد بود اما نیروهای مسلح اعم از ارتش و سپاه در تمام مقاطع زمانی در رکاب رهبر معظم انقلاب آماده خدمت‌رسانی و دفاع از انقلاب هستند.

گودرزی عنوان کرد: در حوزه های فرهنگی برنامه‌های متنوعی را برای گرامیداشت رشادت‌های هشت سال دفاع مقدس در نظر گرفته‌ایم و از مهم‌ترین‌ها آن‌ها میتوان به تجلیل از پیشکوستان دفاع مقدس اشاره کرد.

وی در پاسخ به وضعیت یادمان‌ها افزود: یادمان‌های مختلفی داریم که هر ساله میزبان دانش‌آموزان و دانشجویان و نماد ایثارگری رزمندگان است؛ ما در این یادمان‌ها حتی میزبان زائران اربعین بودیم اما به دلیل کرونا محدود و بعضا تعطیل شده است.

مقاومت در مرزها

جانشین قرارگاه منطقه‌ای در ارتش بیان کرد: ما فراموش نمیکنیم که رزمندگان در شرایط نامناسب جوی جنوب چگونه در برابر دشمن ایستادگی کردند و در برابر هجوم گسترده دشمن مقاومت نشان دادند.

وی افزود: در حال حاضر ما نیز قاطعانه و مقتدرانه در برابر دشمن ایستادگی می‌کنیم و کوچکترین اجازه نزدیکی دشمنان را به مرزهای آبی و خاکیمان نمی‌دهیم.

توزیع نوشت‌افزار

سردار نعمت‌اله باقری، جانشین فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان نیز در بخش دیگری از این نشست در رابطه با برنامه‌های هفته دفاع مقدس عنوان کرد: در حوزه پاسداشت دفاع مقدس براساس روزشمار مشخص شده هر ساله در ۳۱ شهریور نمایش اقتدار نیروهای مسلح با برنامه رژه را داشتیم اما امسال به دلیل شیوع کرونا این مراسم تعطیل شده و دیدار ویدئو کنفرانس فرماندهان با ریاست جمهوری در سراسر کشور به عنوان جایگزین در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در ادامه این هفته عطرافشانی و غبارروبی گلزار شهدا را در حجم محدود و توسط نیروهای مسلح و خانواده های شهدا انجام خواهیم داد.

جانشین فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان در تشریح سایر برنامه‌های این هفته بیان کرد: اعزام اکیپ‌های پزشکی، پاسداشت شهدای سلامت، تجلیل از دانشجویان نخبه و طلاب فعال در بحث کمک به دانشگاه علوم پزشکی و حضور در بیمارستان‌ها را خواهیم داشت.

وی افزود: همچنین کلنگ‌زنی‌ها، کمک‌های مومنانه و توزیع ۱۵ هزار نوشت‌افزار نیز با توجه به نزدیکی فصل مدارس در دستورکار این هفته قرار گرفته است.

سردار باقری با اشاره به تقدیر از خانواده شهدا عنوان کرد: یکی از برنامه‌های ویژه ما بحث تجلیل از خانواده شهدای ۳۱ شهریور می‌باشد.

وی افزود: برنامه‌های گسترده و متنوعی طی این هفته در نظر گرفته شده که به دلیل شیوع کرونا بسیاری از آن‌ها از طریق فضای مجازی اجرا خواهد شد.

کمک‌های مومنانه

جانشین فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان در پاسخ به میزان مشارکت سپاه در محرومیت‌زدایی گفت: مجموعه سپاه و بسیج یک میلیارد و ۲۵۰ بسته کمک معیشتی و بهداشتی به ارزش چهار میلیارد طی یک سال گذشته توزیع کرد.

وی افزود: اولویت بسیج و سپاه معیشت و رفاه مردم است و تنها برای نمونه ما سال گذشته در یک منطقه محروم به نام ملاشیه ۷۰۰ واحد آسیب‌دیده از سیل را مرمت و ۳۰۰ واحد جدید را نیز احداث کردیم.

باقری گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های سپاه محرومیت‌زدایی، رفع بیکاری و اقتصاد مقاومتی است که در همین راستا تاسیس کارگاه‌های کوچک و زودبازده را عملیاتی کردیم.

وی افزود: این کارگاه‌ها به بحث بیکاری کمک کرد و توانست اشتغال را در روستاها و مناطق محروم ایجاد کرده و خدمات بسیار خوبی به مردم شریف استان ارائه بدهد.

اخبار مرتبط

ساخت ۲۱۰ واحد مسکونی برای مناطق محروم اهواز توسط سپاه خوزستان

توزیع ۳۰ هزار بسته کمک معیشتی از ابتدای سالجاری در کرمان

توزیع 6هزار بسته کمک معیشتی در زاهدان آغاز شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha