تجاوز رژیم صهیونیستی به ثروت ملی لبنان

 تجاوز رژیم صهیونیستی به ثروت ملی لبنان

به گزارش سراج24، «عبدالله بوحبیب» وزیر خارجه لبنان تأکید کرد که اقدام رژیم صهیونیستی در عقد قرارداد حفاری جهت اکتشاف نفت و گاز در منطقه مورد مناقشه و آب‌های لبنان، تهدیدی علیه امنیت منطقه‌ای است.

بوحبیب با نماینده لبنان در سازمان ملل و سفارت آمریکا تماس‌های برقرار کرده و خواستار مداخله برای مقابله با اجرای عملیات اکتشاف در منطقه مورد مناقشه شده است.

وی همچنین به دیپلمات‌های آمریکایی ابلاغ کرد که اقدامات رژیم صهیونیستی تجاوز علیه ثروت ملی لبنان است.

روزنامه لبنانی «الجمهوریه» نوشت که «دوروتی شیا» سفیر آمریکا در بیروت که از مدت‌ها پیش در خارج از لبنان بسر می‌برد، طی ساعات آینده به لبنان می‌آید و قرار است نشستی را با بوحبیب در این خصوص برگزار کند.

اخیرا اخباری منتشر شده است که نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی با شرکت « Halliburton» قراردادی در خصوص اجرای عملیات اکتشاف نفت و گاز در منطقه مورد مناقشه با لبنان امضا کرده است.

اوایل اکتبر گذشته «نبیه بری» رئیس مجلس نمایندگان (پارلمان) لبنان از توافقنامه چارچوب مذاکرات برای ترسیم مرزی جنوب لبنان تحت نظارت سازمان ملل و میانجی‌گری آمریکا خبر داده بود.

لبنان و رژیم صهیونیستی بر سر ترسیم منطقه اقتصادی ویژه لبنان، نزاع دارند و دور نخست مذاکرات غیرمستقیم ترسیم مرزهای دریایی بین لبنان و رژیم صهیونیستی ۱۴ اکتبر گذشته آغاز شد و در حالیکه مساحت منطقه مورد مناقشه حدود ۸۶۰ کیلومتر مربع تعیین شده بود اما تیم کارشناسان نظامی و غیرنظامی پس از بررسی‌ها لازم مشخص کردند که منطقه مورد مناقشه بیش از این عدد است و به حدود ۲۲۹۰ کیلومتر مربع می‌رسد.

اخبار مرتبط

بازداشت ۱۰ نفر به اتهام همکاری با موساد

سفارت رژیم صهیونیستی در بحرین افتتاح شد

فراکسیون حزب‌الله: نمی‌گذاریم دشمن صهیونیستی به خواسته‌اش برسد

0 نظر

ارسال نظر

capcha