امام جمعه جغتای خراسان رضوی:

پیاده روی اربعین محور وفاق حب حسین‌ بن‌ علی (ع) است/وحدت کلمه، مسیر رسیدن به وفاق ملی

پیاده روی اربعین محور وفاق حب حسین‌ بن‌ علی (ع) است/وحدت کلمه، مسیر رسیدن به وفاق ملی

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام جواد تقی پور امام جمعه جغتای خراسان رضوی با اشاره به چگونگی رسیدن به وفاق ملی در جامعه گفت: امام راحل ره نسبت به مسئله رسیدن به وفاق ملی می‌فرماید: حاضرم پیش همه جناح‌های در خدمت اسلام در را بسط عدالت اسلامی دست دوستی دراز کنم و کمک بگیرم، به این شرط که معتقد به اسلام و راه امام و ولایت فقیه باشد. یکی از مسائل مهم در رسیدن به وفاق ملی این است که از همه جناح ها استفاده کنیم، البته جناح‌هایی که در خدمت اسلام هستند. 
وی افزود: تجربه شخصی بنده طی این سال‌ها امامت، دعوت به وحدت کلمه است. در دوره فعلی ما که اتفاقا تلاش همه انبیا و اولیا هم بوده دعوت بر اساس خدا و پیامبر و اهل بیت است. همه اینها می توانند محور وفاق ملی باشند. هرگاه محور را خدا بدانیم با هر سلیقه‌ای می‌توان وفاق ملی داشت. اگر به مراسماتی  همچون اقامه‌ی نماز، شبی با قران و حتی مجالس اقامه عزا برای اهل بیت تاکید شود و همه گروه‌ها از آن بهره‌مند شوند به طور حتم می‌تواند محور وفاق ملی باشد.
امام جمعه جغتای ادامه داد: خداوند متعال در آیه واعتصموا به حبل الله... دستورات مهمی دارند، هرچند در تفسیر این ریسمان الهی گروهی اختلاف نظر دارند؛ برخی گفتند این حبل الله یعنی نماز منظور الهی است برخی دیگر بر توحید تاکید داشتند، با این حال اتفاق علمای شیعه حبل الله را ائمه اطهار می‌دانند. ماهم از این حبل الله استفاده کردیم و تلاش کردیم اختلافات را کنار گذاشته و افرادی که تصور می‌شد جلوی ما بایستند با وحدت و دست‌یابی به محوری چون نماز جمعه در کنار خود نگه داریم. حتی اگر در سیاق نماز جمعه نشد با مراسماتی چون شبی با قرآن توانستیم وحدت را جاری و ساری کنیم.
وی افزود: یکی از مهم‌ترین عوامل وفاق ملی نزدیک کردن مردم به حبل الله است. در همین پیاده روی اربعین هر فردی با هر زبانی و  با هر رنگی با هر سلیقه‌ای می‌آید و بر محور وفاق حب  حسین‌بن‌علی (ع) شرکت می‌کند. اگر دولت محترم هم محور وفاق ملی را کمک گرفتن از همه جناح‌ها، وحدت کلمه و برگزاری مراسمات با برنامه‌ریزی دقیق، با حضور همه جناح‌ها بداند به طور حتم به وفاق ملی نزدیک‌تر می‌شود.
حجت‌الاسلام تقی‌پور با اشاره به نقش نماز جمعه در شهرستان جغتای و وحدت بین گروه‌های مختلف گفت: در همین مدتی که اینجا بودم مسائلی وجود داشت که با عنایت اهل بیت (ع) توانستیم حل کنیم. برنامه‌ی اقامه‌ی عزاداری را به نحوی تنظیم کردیم که ستاد نمازجمعه محور شد و بسیاری که در جاهای دیگر هم دیگر را نمی دیدند با حضور در مراسم عزای سیدالشهدا به استقبال هم می‌آمدند.

اخبار مرتبط

پیاده روی اربعین شهردار سابق تهران و سودای ریاست مجلس!

خدای متعال بر ما منت گذاشته و پیاده‌روی اربعین را خلق کرده است

حزب وفاق ملی دست از حمایت روحانی کشید/کشور دچار بیماری اقتصادی شده است/انتقاد از نگاه به بیرون رئیس دولت یازدهم

0 نظر

ارسال نظر

capcha