بازی کربلای ۶۱ در راستای تقویت فرهنگ رشادت و شهادت+عکس

بازی کربلای ۶۱ در راستای تقویت فرهنگ رشادت و شهادت+عکس

به گزارش سراج24، حجت الاسلام مهدی اسماعیلی تهیه کننده بازی اندروید  " کربلای ۶۱" گفت: رسانه امروز نقش مربی را برای فرزندان ایفا می کند و اگر متولیان امر برای خلوت فرزندان در اینترنت وگوشی ها چاره ای نیاندیشند به مرور زمان  رسانه ها آنگونه که می خواهند مخاطبان را تربیت نموده و زمانی به خود می آییم که کار از کار گذشته و رسوب فکری فرهنگ بیگانه آسیبش را در ذهن و فکر مخاطب به جای گذاشته است.

اسماعیلی درباره بازی جدید کربلای ۶۱  اظهار کرد: بازی کربلای ۶۱ در راستای تقویت فرهنگ رشادت و شهادت، مخاطب را در جایگاه حامیان و یاران امام حسین علیه السلام قرار می دهد و مخاطب باید از امامش دفاع کند؛ تقویت روحیه ظلم ستیزی و دفاع از فرهنگ عاشورایی وارزشهای حسینی از اهداف طراحی این بازی بوده است.

وی ادامه داد: سالهاست که دغدغه آسیب بازی های مخرب بیگانه مطرح شده و بر لزوم چاره اندیشی تاکید می شود، اما در عمل حمایتی اتفاق نمی افتد و متاسفانه همچنان سهم بازیهای فرهنگی و مذهبی از بازار بازیها بسیار ناچیز است در حالی که این یک واقعیت انکار ناپذیر است که امروز سرگرمی و بازی دیجیتال درفضای زندگی کودک ونوجوان نهادینه شده است.

وی افزود: حوزه علمیه نیز به عنوان مرکز تولید محتوای فرهنگی باید از فضای گفتمان به فضای تولید و انتشار وارد شود، در غیر این صورت نخواهد توانست پاسخگوی نیازهای نسل جدید باشد .

اسماعیلی ابراز امیدواری کرد: مسئولان فرهنگی مرتبط با تولید محتوای فرهنگی نسبت به نقش حداقلی خود یعنی انتشار بازی های مذهبی و فرهنگی در فضای مجازی انجام وظیفه کنند.

 

اخبار مرتبط

«سایه انتقام» برگزیده شد/ یک بازی با محوریت رشادت‌های شهید سلیمانی

فراخوان جذب بازیگر نوجوان درفیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع»

به مناسبت اربعین حسینی مسابقه بازی موبایلی پیربابا برگزار می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha