علی غلامی برگزیده جشنواره تلاوت‌های مجلسی در قزوین شد

 علی غلامی برگزیده جشنواره تلاوت‌های مجلسی در قزوین شد

به گزارش سراج24، مرحله استانی جشنواره تلاوت‌های مجلسی استان قزوین در در حسینیه آیت الله سامت این شهر برگزار شد و علی غلامی قاری ممتاز کشورمان به عنوان نفر نخست جشنواره معرفی و جواز حضور در مرحله کشوری را بدست آورد.

این برنامه در حسینیه آیت الله سامت و در جلسه قاری ممتاز و بین‌المللی کشور سیدمصطفی حسینی برگزار شد و در آن هشت برگزیده مرحله شهرستانی با هم رقابت کردند.

برنامه با حضور جمعی از قرآنیان شهر قزوین و به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد. جواد رفعتی از قراء ممتاز کشور آغازگر جلسه بود و با تلاوتی ممتاز تشویق حاضران را برانگیخت. سپس سیدمصطفی حسینی به عنوان مسئول جلسه قرآن هفتگی دقایقی در خصوص موضوعات فنی و مردمی جشنواره توضیح داد.

حسینی ضمن تقدیر از طراحی بدیع و نوآورانه جشنواره گفت: جای خالی این طرح در کشور احساس می‌شد و خوشبختانه شاهد آن هستیم که چند سالی است که به همت مجمع قرآنی هیأت صاحب الزمانی تهران، این جشنواره در کشور در حال برگزاری است و خرسندیم که شهر و استان قزوین از اولین پیشگامان حضور در این جشنواره است.

حسینی ادامه داد: مهمترین شاخصه این جشنواره مردمی بودن و اعمال نظر مردم برای انتخاب برترین قاری شهرستان، استان و کشور است و این نقطه قوت جشنواره در تبلیغ برای قاری و قرآن است.

در ادامه بعد از قرعه‌کشی نوبت تلاوت، به ترتیب هشت منتخب استان تلاوت خود را ارائه کردند و در نهایت با رأی حاضران در جلسه و داوران و ناظران محترم آقایان غلامی، سرورس و شهسواری توانستند رتبه اول تا سوم را بخود اختصاص دهند.

داوود جعفری دبیر کشوری جشنواره نیز در این جلسه حاضر و در بخش اهداء جوایز ضمن تقدیر از جوانان و علاقه‌مندان به حضور در این جشنواره نکاتی درباره اهمیت و تکنیک‌های تلاوت مجلسی عنوان کرد و چگونگی شکل‌گیری جشنواره را توضیح و خواستار توجه جوانان به ایجاد یک شبکه ملی برای دستیابی به اهداف والای ترویج قرآن در بین استان‌های کشور شد.

دبیری استانی جشنواره را مسعود لطفی یکی از قاریان باسابقه استان قزوین بر عهده داشت و در پایان با ذکر توسل و مدیحه‌سرایی ذاکر اهل بیت (ع) دقایقی حال و هوای سوگواری بر جلسه حاکم و با دعای ختم قرآن فرزند بزرگ آیت الله سامت رضوان الله علیه مجلس خاتمه پیدا کرد.

اخبار مرتبط

رسانه‌ها در شورآفرینی دفاع مقدس سهم به‌سزایی داشتند

برای حل مشکلات کشور از دفاع مقدس الگوگیری کنیم

برگزاری نمایشگاه ویژهٔ دفاع مقدس در پیاده‌راه سبزه میدان

0 نظر

ارسال نظر

capcha