فقرزدایی و محرومیت‌زدایی رویکرد برنامه بنیاد غدیر

 فقرزدایی و محرومیت‌زدایی رویکرد برنامه بنیاد غدیر

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمد هاشم مرادی بعد از ظهر امروز در آیین تجلیل از فعالین غدیر در سپاه روح‌الله استان مرکزی اظهار کرد: یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی احیای فرهنگ ایثار و شهادت بود که ملت ایران از سال‌های آغازین انقلاب با تکیه بر قیام عاشورا و به‌کارگیری فرهنگ ایثار و شهادت به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کردند و اوج رفتار ملت در دفاع مقدس رقم خورد که ملت حماسه‌های بزرگی خلق کردند.

وی افزود: خوشبختانه برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی، ده‌ها اجلاسیه تخصصی و هزاران برنامه فرهنگی، اجتماعی و زیرساختی در ذیل کنگره بار دیگر فرهنگ و روحیه دفاع مقدس را در استان احیا کرد و سازمان‌دهی بسیار منسجمی برای فعالیت‌های فرهنگی و علمی در حوزه ایثار و شهادت تشکیل داد.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در بنیاد غدیر استان مرکزی بیان کرد: بنیاد غدیر استان در طی این سال‌ها رویکرد برنامه‌های خود را ترویج و توسعه فرهنگ ولایتمداری و تبیین مسئله امامت و ولایت قرار داده که در کنار آن همواره برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گام‌های بلندی برداشته است.

مرادی ادامه داد: در طی یک سال گذشته ساختار و سازمان ستاد کنگره شهدای استان مرکزی کمک‌های زیادی به فعالیت‌های غدیر در استان انجام داده و سپاه و بسیج در این راستا پیشگام بوده است.

وی اضافه کرد: حرکت سپاه و بسیج برای ترویج ولایتمداری و تبیین مسئله امامت و ولایت شتابنده و قابل تقدیر است و در طی سال‌های گذشته با برگزاری برنامه‌های مبتکرانه و خلاقانه برکات زیادی برای نسل جوان به همراه داشته است.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در بنیاد غدیر استان مرکزی گفت: با توجه به شرایط کرونایی و محدودیت‌های اعمال شده رویکرد عمده برنامه‌های بنیاد غدیر فقرزدایی و محرومیت‌زدایی است که سپاه و اقشار بسیج در این راستا اقدامات قابل توجهی انجام دادند.

مرادی خاطرنشان کرد: توجه به محرومین و نیازمندان از شاخصه‌های سیره امیرالمؤمنین(ع) است و سپاه با روحیه مکتبی و معنوی در این مسیر شتابنده حرکت می‌کند و اقدامات مهمی انجام داده است.

وی افزود: تبیین مسئله غدیر و ولایت نیازمند عزم همگانی و مشارکت همه‌جانبه دارد که خوشبختانه استان مرکزی در این راستا نمره قابل قبولی کسب کرد و یکی نهادهای اثرگذار در این راستا سپاه و بسیج است.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در بنیاد غدیر استان مرکزی اظهار داشت: رویکرد فعالیت‌های بنیاد غدیر در سال جاری ایجاد نشاط اجتماعی و انقلابی و توجه به مناطق حاشیه‌نشین است و مهمترین دستگاهی که می‌تواند همچون گذشته بنیاد غدیر را همیاری کند سپاه و بسیج است.

مرادی بیان داشت: خوشبختانه فرماندهی و کارکنان سپاه روح‌الله استان مرکزی اهتمام بسیار جدی نسبت به مسئله غدیر و ولایت دارند و با توجه به فعالیت‌های بسیار چشمگیر سپاه و بسیج در استان آیت‌الله صدیقی دبیر کل بنیاد غدیر کشور لوح تقدیری در این راستا تنظیم کرده‌اند که بنده به نمایندگی از وی آن را تقدیم می‌کنم.

وی یادآور شد: ادامه نهضت مؤمنانه در قالب توزیع بسته معیشتی، جهیزیه، بسته‌های بهداشتی و ضدعفونی‌کننده، کارت هدیه به نیازمندان، طبخ غذای گرم برای محرومین و گوشت قربانی، اجرای برنامه‌های فرهنگی و محتوایی، آزادی زندانیان غیر عمد، مسابقات فرهنگی و صدها برنامه دیگر در ایام عید سعید غدیر از جمله اقدامات شاخص سپاه و بسیج در سطح استان مرکزی بوده است.

اخبار مرتبط

دولت سیزدهم زمینه طنین انداز شدن روحیه جهادی را در کشور فراهم کند

تسلیت نماینده ولی‌فقیه به مناسبت درگذشت مادر شهید «اکبر آخش»

لزوم ترویج پیام های انقلاب در جامعه

0 نظر

ارسال نظر

capcha