ناراحتی موکب‌داران هنگام وداع با زائران اربعین+عکس

 ناراحتی موکب‌داران هنگام وداع با زائران اربعین+عکس

به گزارش سراج24، در مسیر زائران اربعین هر کسی با هر چه در توان دارد، به میدان می‌آید تا بتواند به زائران حسینی خدمت کند.

در شهرهای جنوبی عراق به ویژه بصره و ذی قاره با وجود گرمای هوا، بسیاری از مردم این شهرها خیمه عزا و موکب به پا کردند تا در مسیر زائران از آنها پذیرایی کرده و لحظاتی را در کنار زائران اربعین حضور داشته باشند.

کاروان پیاده‌روی اربعین که حدود ۱۰ روز است حرکت خود را از جنوب عراق آغاز کرده است، اکنون به شهر سماوه رسیدند و در حال ادامه مسیر هستند. اما موکب‌دارانی که در قبل از این مسیر بودند، با اشک و ناله موکب و خیمه‌های خود را جمع کردند.

بسیاری دل نگران هستند که مبادا دیگر توان کمک به زائران اربعین را نداشته باشند. برخی دیگر هم با جمع‌آوری موکب‌های خود در حال حرکت به سوی کربلا هستند تا خود را به خیل عظیم زائران ارباب در مسیر پیاده‌روی اربعین برسانند.

ابوقنیق، یکی از موکب‌داران مسیر زائران اربعین که در ذی قاره و هوای بالای ۴۶ درجه به زائران خدمت می‌کرد و موکبی راه‌اندازی کرده بود، می‌گوید: ما پس از اینکه زائران اربعین از شهر خارج شدند، موکب خود را با نوای یا حسین جمع کردیم. خالی شدن شهر از زائران اربعین حس بغض و اندوه را در وجود ما بیشتر می‌کند. برخی به سوی زائران حرکت کردند تا بتوانند زائر ارباب شوند. البته بسیاری از موکب‌داران ذی قاره و بصره که امکان حضور نداشتند، هدایایی جمع‌آوری کردند تا به زائران ارباب برسانند.

زائران اربعین از جنوبی‌ترین شهرهای عراق به ویژه بصره بیش از یک هفته است که در مسیر کربلا حضور دارند و با وجود گرمای هوا همچنان با پای پیاده به عشق زیارت امام حسین (ع) گام برمی‌دارند.

اخبار مرتبط

حدود ۴۰۰ هزار زائر اربعین همچنان در عراق هستند/ تلاش برای استمرار تردد زائران از مرزهای زمینی

خادمان این موکب آچار به دستند/ تعمیر رایگان خودرو زائران در مسیر برگشت

عتبه عباسی: شمار زائران اربعین ۱۴۴۴ از مرز 21 میلیون نفر گذشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha