تجلیل خاص سپاه تهران از جانبازان و شهدا در هفته دفاع مقدس

 تجلیل خاص سپاه تهران از جانبازان و شهدا در هفته دفاع مقدس

به گزارش سراج24، ظهر امروز طی جلسه‌ای در پادگان ولی عصر(عج) برنامه‌های سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ در ۴۱ امین سالگرد هفته دفاع مقدس شرح داده شد.

سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ با اشاره به اهمیت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: در ۴۱ امین سالگرد هفته دفاع مقدس شاهد الگوگیری محور مقاومت از ارزش‌های دفاع مقدس هستیم، به نحوی که انتقال مبانی انقلاب اسلامی به جبهه مقاومت در سطح منطقه و جهان موجب فتح در جهان اسلام شده است.

تفاهم سپاه محمد رسول الله و شهرداری تهران برای هفته دفاع مقدس

وی درباره همکاری سایر دستگاه‌ها افزود: برای اولین بار سپاه محمد رسول الله با شهرداری تهران تفاهم نامه امضاء کرده است تا مصوبات مشترک هفته دفاع مقدس به دستگاه‌های ذی ربط در دو مجموعه ابلاغ شود.

فرمانده سپاه محمد رسول الله ادامه داد: در هفته دفاع مقدس ۴ برنامه رزم نمایش در مناطقی که احتراق و انفجار آسیبی ندارد برنامه ریزی شده است، از جمله نمایش عملیات والفجر ۸ در دریاچه چیتگر و رزم نمایش بوستان گفت‌وگو که در زمین ۳۰ هکتاری یک ماه زمان برده است.

۱۱۰ امین رزمایش گام پنجم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در هفته دفاع مقدس

حسن زاده درباره ی طرح حاج قاسم تاکید کرد: سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ از اول شیوع کرونا در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ۱۱۰ رزمایش محله، منطقه و پهنه‌محور برنامه ریزی شده بود، که امید داریم آخرین رزمایش به صورت سراسری در هفته دفاع مقدس در میدان امام حسین(ع) برگزار شود.

وی اشاره کرد: با توجه به کمبود اکسیژن در شیوع سویه دلتا تحت عنوان پویش نذر نفس تاکنون بیش از ۲ هزار کپسول اکسیژن و ۲۵۰ دستگاه تولید اکسیژن فراهم شده است که امید داریم با مشارکت مردم ۱۰ هزار کپسول و هزار دستگاه تهیه شود.

تجلیل از ۶ هزار جانباز و بزرگداشت یاد ۲۲ هزار شهید تهران در درب منازل

فرمانده سپاه محمد رسول الله با اشاره به دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس تصریح کرد: در نظر داریم از ۶ هزار جانباز دفاع مقدس در درب منازل آنها تجلیل کنیم، همچنین در طرح آبروی محله جلوی درب منازل ۲۲ هزار شهید تهران بزرگ عزاداری و گرامیداشت یاد شهدا برقرار خواهد شد.

حسن زاده در رابطه با کنگره و یادواره شهدا تشریح کرد: کنگره ملی شهدای استان تهران با گرامیداشت یاد ۳۵ هزار شهید در سه سال متوالی برگزار می‌شود که در طی آن هر سال حدودا بنر ۱۲ هزار شهید در سطح استان تهران نصب می‌شود، همچنین بیش از هزار یادواره شهدا به صورت مجازی و میدانی در حال برگزاری است.

وی در پایان با اشاره به برگزاری برنامه های میدانی هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: با همکاری پلیس راهور و شهرداری تهران در ۱۱۰ نقطه برنامه گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود که در طی آن برنامه زنده روایتگری، ایستگاه های صلواتی و سلامت برقرار است، همچنین با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی برنامه جاماندگان اربعین هم برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

دفاع مقدس جزئی از هویت ملت ایران اسلامی است

رسانه‌ها در شورآفرینی دفاع مقدس سهم به‌سزایی داشتند

مراسم هفته دفاع مقدس نباید امری تشریفاتی و کلیشه‌ای شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha