عضو حزب‌الله: شکست محاصره تنها منحصر به سوخت نخواهد بود

 عضو حزب‌الله: شکست محاصره تنها منحصر به سوخت نخواهد بود

به گزارش سراج24، «محمود قماطی» عضو شورای سیاسی جنبش حزب‌الله لبنان تأکید کرد که مقاومت، لبنان را از محاصره، تنگنا و تحریم اقتصادی رها کرد آن هم نه از طریق نفوذ و دور زدن بلکه از طریق شکستن محاصره و توطئه‌ای که هدف از آن گرسنه‌سازی ملت بود.

قماطی طی سخنانی در هفتمین روز درگذشت حاج عدنان محمد کسروانی از اعضای مقاومت در شهرک بنعفول تصریح کرد که شکستن محاصره هرگز بر مشتقات نفتی و سوخت منحصر نخواهد بود بلکه امور دیگر همانند دارو و غذا و غیره را به منظور کاهش درد و رنج ملت لبنان، شامل خواهد شد.

وی به فروپاشی این معادله و القای این موضوع در میان ملت که علت گرسنگی و قطعی برق، مقاومت و سلاح آن است، اشاره کرد و گفت که مقاومت در کمین بود و بر این موضوع تأکید کرد که آن کس که مانع آب، دارو و نفت و عامل گرسنه‌سازی است، آمریکا و سیاست‌های آن در منطقه است.

طبق گزارش وبگاه «العهد»، این عضو شورای سیاسی حزب‌الله لبنان این سخنان که گفته می‌شود حزب‌الله بر دولت سلطه دارد را مضحک خواند و گفت: «زمانیکه ما ندای توجه به شرق برای حل مشکلات ملت و روی آوردن به سمت ایران، سوریه و روسیه را سر دادیم کسی از ترس آمریکا پاسخی نداد».

وی سپس این سوال را مطرح کرد که «چرا لبنان تحت فشار آمریکاست در حالی که سوریه و ایران و غیره با آن مقابله کرده و پیروز هم شده‌اند».

پنجشنبه گذشته (۲۵ شهریور) ورود تانکرهای سوخت ایران به لبنان در صدر اخبار رسانه‌های عربی و شبکه‌های اجتماعی است. امری که بیانگر شکست محاصره آمریکا علیه این کشور در نتیجه اتحاد و اقتدار سه‌جانبه میان تهران، حزب‌الله و دمشق است.

در همین ارتباط خبرنگار شبکه خبری المیادین بامداد امروز (شنبه) گزارش داد دومین تانکر حامل سوخت ارسالی ایران از مرز سوریه عبور کرد و در حال حرکت به سمت لبنان است.

اخبار مرتبط

انصارالله: ریاض منتظر حملات دردناک ما باشد

رئیس شورای سیاسی یمن شهادت سفیر ایران را تسلیت گفت

لبنان از احتمال فرو رفتن تمام شهرهای این کشور در خاموشی خبر داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha