آغاز هفته دفاع مقدس با شعار «ما مقتدریم»

آغاز هفته دفاع مقدس با شعار «ما مقتدریم»

به گزارش سراج24، سرهنگ محمد رضایی پیش از ظهر امروز در کنفرانس خبری که به مناسبت هفته دفاع برگزار شد، اظهار داشت: باید مصادیق جهاد شجاعانه را در اصفهان شناسایی و از آن‌ها برای نسل‌های متمادی در آینده الگوسازی کنیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب از اصفهان با عنوان شهر ایمان، علم، جهاد شجاعانه، هنر و صنعت افزود: ایشان از این تعابیر در مورد  اصفهان استفاده کرده‌اند که هیچ جای دیگر چنین تعبیری را به کار نبرده‌اند، این وظیفه ما را دو چنان کرده است و باید مصادیق این جهاد شجاعانه شناسایی و از آن‌ها برای نسل‌های آینده الگوسازی کنیم تا آن‌ها بتوانند مسیر شهدا را ذیل پرچم جمهوری اسلامی ادامه دهند.

وی در ادامه تأکید کرد: وظیفه ذاتی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، حفظ ارزش‌ها و برکات دفاع مقدس و نشر آن برای نسل‌های آینده جهت آشنایی آن‌ها با این ارزش‌ها و به کارگیری آن‌ها در زندگی فردی و اجتماعی‌شان است.

رضایی افزود: دفاع مقدس به تعبیر رهبر معظم انقلاب یک دانشگاه است و همه مردم و مسؤولان می‌توانند از آن برای ابعاد مختلف زندگی فردی، اجتماعی و سازمانی خود الگوبرداری کنند؛ سبک زندگی، ولایت‌مداری و سبک مدیریت فرماندهان آن در زمان جنگ می‌تواند الگوی مناسبی برای امروز ما باشد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان ابراز کرد: اقشار مختلف شهدای ما قابل الگو برداری هستند و وظیفه محوری ما این است ابعاد مختلف شخصیت، ولایت‌مداری و مدیریت آن‌ها را به عنوان الگو تبیین کنیم.

«ما مقتدریم»، شعار امسال هفته دفاع مقدس

وی در ارتباط با شعار چهل و یکمین هفته دفاع مقدس عنوان کرد: شعار امسال «ما مقتدریم» مشخص شده است و به دلیل آن‌که ‌شرایط امسال به دلیل کرونا شرایط خاصی است، نمی‌توانیم برنامه‌های جمعی با حضور اقشار مختلف مردم برگزار کنیم که در این موضوع سعی شده از ظرفیت صدا و سیمای مرکز استان و ظرفیت فضای مجازی استفاده شود.

رضایی با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس با اربعین حسینی هم اذعان کرد: ما سعی داریم که حداکثر بهره‌برداری را در راستای گره زدن شور و شعور حسینی و شهدای کربلا با شور و شعوری که در شهدای ما وجود داشته است، انجام دهیم که برای ادامه کار جهت حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس امری لازم است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان تأکید کرد: ترویج فرهنگ ولایت‌مداری، مقاومت، ایثار، جهاد، خودباوری دینی و ملی از دیگر کارهای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بوده که در همین راستا شعار هفته دفاع مقدس «ما مقتدریم» در نظر گرفته شده است که باید محور همه برنامه‌های امسال قرار گیرد.

اعلام برنامه‌های هفته دفاع مقدس

وی ضمن اعلام روزشماری از هفته دفاع مقدس افزود: روز اول تحت عنوان پیشکسوتان دفاع مقدس با محوریت تجلیل از یک میلیون پیشکسوت افتخارآفرین دفاع مقدس و مقاومت در سراسر کشور، روز دوم تحت عنوان شهیدان، جانبازان، آزادگان، صلابت و فخرآفرینی سربازان با محوریت گرامیداشت عملیات کمان ۹۹، تجلیل از خانواده شهدا و جانبازان، عطرافشانی مزار شهدا و دیدار با جانبازان، روز سوم معنویت، زنان، سلامت و خانواده با محوریت تجلیل از مدافعان سلامت در نماز جمعه و تجلیل از نقش زنان و خانواده در دفاع مقدس، روز چهارم ولایت‌مداری، جوانان، علم و دانش‌پژوهی با محوریت تجلیل از دانشجویان، دانش‌آموزان و طلاب در عرصه علم و دانش و تبیین نقش علم و فناوری در تقویت اقتدار ملی و دفاعی نام‌گذاری شده است.

رضایی اضافه کرد: روز پنجم دفاع همه‌جانبه، پشتیبانی مردمی و اصناف با محوریت اهمیت به آموزش عمومی و پدافند غیرعامل و نقش اصناف و مردم در جبهه‌ها، روز ششم روز وحدت ملی، بصیرت، دشمن‌شناسی و استکبارستیزی با محوریت تبیین نقش ولایت و رهبری در شکستن حصر آبادان و تبیین درس‌های اربعین در تقویت وحدت ملی و بصیرت در جبهه مقاومت، روز هفتم روز نیروهای مسلح، بسیجیان، جهادگران، عشایر و پیشمرگان کرد مسلمان با محوریت تجلیل از آن‌ها و در نهایت روز هشتم روز فرماندهان، عزت‌مداران و حماسه‌آفرینان با محوریت نکوداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس نام‌گذاری شده‌اند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان اعلام کرد: با توجه به شرایط کرونا ما سعی کرده‌ایم که تلاش‌های همکاران ما در دستگاه‌های اجرایی، نظامی و انتظامی به سمت استفاده حداکثری از ظرفیت های صدا و سیمای مرکز استان و فضای مجازی هدایت شود.

وی ادامه داد: امسال با ۳ برنامه محوری در دفاع مقدس، پیگیر موضوع هستیم و برنامه‌هایی که در سطوح مختلف در مساجد و پایگاه‌های بسیج در سراسر استان اجرایی خواهد شد؛ اعتقاد ما این است که گرامیداشت ارزش‌های دفاع مقدس فقط محدود به هفته دفاع مقدس نباشد و این هفته شاخص ما در طول سال بوده و در طی سال نیز به مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی برنامه‌هایی را داشته باشیم و از برکات شهدا در کل سال بهره‌مند شویم و هفته دفاع مقدس در واقع شروعی برای کارهای ما در طول سال است.  

رضایی بیان کرد: محور فعالیت‌های هفته دفاع مقدس، گلستان‌های شهدای دفاع مقدس و یادمان‌های شهدای سراسر استان بوده که در همین راستا همکاران ما در سطح دستگاه‌های اجرایی، انتظامی و نظامی و مجموعه‌های مردم‌نهاد، برنامه‌های مختلفی را پیش‌بینی کرده‌اند.

محور فعالیت‌های هفته دفاع مقدس

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان ادامه داد: نخستین محور در برنامه‌های هفته دفاع مقدس استفاده از فضای مجازی است که در اولین اقدام، یک صفحه اینستاگرامی با نام «رسام مقدس» با شعار «اصفهان؛ شهر جهاد شجاعانه» راه‌اندازی شده است و محتواهای مختلفی برای آن صفحه در نظر گرفته شده است تا جوانان علاقه‌مند بتوانند در فضای مجازی پیگیر مباحث مرتبط با دفاع مقدس باشند.

وی افزود: در آپارات نیز یک صفحه تحت عنوان «گنجینه دفاع مقدس اصفهان» ایجاد شده است که در آن بارگذاری محتوای دفاع مقدس به انجام می‌رسد و هر شب دو فیلم مرتبط با دفاع مقدس به همراه تحلیل پخش خواهد شد، به دنبال ایجاد و راه‌اندازی تلویزیون مجازی دفاع مقدس نیز هستیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان با اشاره به لزوم آشنایی جوانان از سنین پایین با دفاع مقدس گفت: در همین راستا رونمایی از بازی شهدای اصفهان با موضوع آشنایی با شهدای اصفهان با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های فضای مجازی در هفته دفاع مقدس، از برگزاری نمایشگاه عکس مجازی و رونمایی از رادیو رسام جهت پوشش برنامه‌های هفته دفاع مقدس و برنامه‌ای مشترک با انجمن اسلامی دانش‌آموزان اصفهان تحت عنوان «عصر رسانش» خبر داد.

رضایی ضمن اشاره به دومین محور از برنامه‌ها در هفته دفاع مقدس با همکاری صدا و سیمای اصفهان مطرح کرد: ۸ شب برنامه تلویزیونی با نام «پلاک» هر شب از ساعت ۲۱ الی ۲۲:۱۵ پخش خواهد شد و در آن از رده‌های مختلف نظامی و انتظامی استان، فرماندهان، پیشکسوتان و خانواده‌های آنان دعوت می‌شود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان با اعلام سومین محور از برنامه‌های هفته دفاع مقدس به برنامه تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس که ۳۰ شهریور در سراسر کشور برگزار می‌شود، اشاره کرد و عنوان داشت: سال قبل این ویژه‌برنامه با سخنان رهبری بوده و امسال با حضور یک میلیون پیشکسوت با سخنرانی رئیس‌جمهور در تهران و از طریق مجازی در سطح همه مراکز استان‌ها وشهرستان‌ها برگزار خواهد شد که سهمیه استان اصفهان در این برنامه ۵۰ هزار نفر است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان اعلام کرد: امسال برای برنامه‌های مربوط به هفته دفاع مقدس لینکی در فضای مجازی ایجاد شده است تا همه دستگاه‌هایی که در هفته دفاع مقدس همکاری می‌کنند، مستندات خود را به لینک مزبور ارسال کنند و بنیاد حفظ آثار با رصد مستندات، از دستگاه‌های برتر در این زمینه تجلیل به عمل آورد.

اخبار مرتبط

تجمع مردم اصفهان برای احیای زاینده رود/ دستور ویژه مخبر به ۲ وزیر

دفاع مقدس جزئی از هویت ملت ایران اسلامی است

رسانه‌ها در شورآفرینی دفاع مقدس سهم به‌سزایی داشتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha