وضعیت نابسامان یکی از مراکز درمان کرونا در حاشیه شهر مشهد و سکوت مسئولان!

 وضعیت نابسامان یکی از مراکز درمان کرونا در حاشیه شهر مشهد و سکوت مسئولان!

به گزارش سراج24، دقیقا ۱۵ روز قبل بود که یکی از عکاسان خبری مشهد با انتشار پستی در اینستاگرام از وضعیت نابسامان یکی از بیمارستان‌های حاشیه شهر مشهد که جزو مراکز درمان کرونا(معرفی شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی) است، پرده برداشت و از کمبود شدید امکانات در این بیمارستان نوشت.

خبرنگار فارس در مشهد جزییات موضوع را از او جویا شد.

این فعال رسانه‌ای که داغدار مادرش بر اثر کرونا بود، ماجرا را اینگونه تشریح کرد: عصر روز ۴ شهریور حال مادرم که مبتلا به کرونا بود نگران کننده شد بنابراین با اورژانس تماس گرفتیم و اورژانس مادرم را به بیمارستان امام سجاد(ع) در منطقه آوینی یا همان گلشهر برد. مادرم در آنجا بستری شد و یک ماسک اکسیژن روی صورتش گذاشتند در حالی که من می‌دیدم هوا داخل آن نبود. بدتر از همه برخورد پزشک بود که در حضور مادرم گفت این مریض زنده نمی‌ماند و این جمله تاثیر خیلی زیادی بر روحیه مادرم گذاشت.

او مدعی شد: صبح که برادرم به بیمارستان رفته بود متوجه سطح بسیار پایین اکسیژن خون مادرم شد که به ۴۰ رسیده بود، زمانی که به زیرزمین بیمارستان رفت متوجه شده که تنها یک کپسول ۱۰ لیتری اکسیژن در این بیمارستان وجود دارد که شیرش بسته است! زمانی که شیر را باز می‌کنند اکسیژن به بیماران رسید و سطح اکسیژن خون مادرم افزایش پیدا کرد.

این عکاس خبری در خصوص عدم رسیدگی و تعهد کاری پرستاران نیز نکاتی مطرح کرد و مدعی شد که آنها به جای رسیدگی به بیماران در اتاق پرستاری با گوشی‌های همراهشان مشغول بودند.

طبق گفته او کمبود امکانات پزشکی برای درمان بیماران در این مرکز به حدی است که خود پزشکان آنجا هم به آن اعتراف داشتند و تعداد زیاد فوتی‌های کرونا که توسط ماشین‌های حمل جنازه راهی غسالخانه می‌شدند، گواه این کمبودها بوده است.

او همچنین مدعی شد که پزشک بیمارستان امام سجاد(ع) در پاسخ به این سوال که برای مادرم چه کاری انجام می‌دهید، گفته به او مورفین می‌زنیم تا بخوابد!

اول به سراغ مدیر بیمارستان رفتم و موضوع را جویا شدم؛ حسن باباپور شدیدا منکر این مطالب شد.

موضوع را از دکتر حمیدرضا رحیمی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیگیری کردم؛ قرار شد سوالات را برای وی ارسال کنم تا پاسخش را از دکتر علی اصغر انجیدنی معاون درمان دانشگاه برایم بگیرد.

سوالات ارسالی بدین شرح است:

۱) آیا دانشگاه علوم پزشکی مشهد نظارتی بر این بیمارستان به عنوان یکی از مراکز درمان کرونا دارد یا خیر؟ 

۲) آیا آمار بالای فوتی‌های کرونا در این بیمارستان نتیجه کمبود امکانات حیاتی مثل اکسیژن نیست؟

۳) مطالب این پست اینستاگرامی را تایید می‌کنید؟

پیگیری‌های بعدی در این زمینه همچنان بی‌پاسخ مانده است.

خبرنگار فارس موضوع را از یکی از اعضای شورای شهر مشهد هم که بعد از انتشار این پست اینستاگرامی به بیمارستان امام سجاد(ع) رفته بود چندین بار پیگیری کرد. 

تنها اطلاعاتی که بعد از حضور این عضو شورا در محل بیمارستان داریم مربوط به یک استوری اینستاگرامی است که در آن کمبود امکانات تایید شده بود.

امروز ۱۵ روز از انتشار این مطلب ایسنتاگرامی درباره کمبود امکانات در یکی از مراکز درمان کرونا در مشهد می‌گذرد، بیمارستانی که مبتلایان به کرونا در حاشیه شهر مشتری آن هستند و ادعا شده از کمبود امکانات همچنان کشته می‌دهد، هیچکس پاسخگو نیست و دغدغه‌مندان حاشیه شهر که ادعایشان گوش فلک را کر می‌کند در این مورد سکوت کرده‌اند. اینجا مشهد است، دومین کلانشهر ایران با مسئولینی که ادعای حضور شبانه روزی در جبهه مقابله با کرونا دارند.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

اردوهای راهیان نور در استان‌های زرد و آبی ممکن شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha