اجرای رویداد بزرگ رسانه‌ای در ایام اربعین با ویژه برنامه «رهرو»

 اجرای رویداد بزرگ رسانه‌ای در ایام اربعین با ویژه برنامه «رهرو»

به گزارش سراج24، همزمان با ایام اربعین حسینی و برپایی راهپیمایی عظیم پیاده‌روی نجف تا کربلا، برای اولین‌بار در کشور، این مراسم به صورت ۲۴ ساعته از طریق ۲۰ پلتفرم مجازی ایران و سایت‌های پربیننده کشور پخش می‌شود.

در این خصوص مجتبی جوانبخت مسئول کمیته رسانه و فضای مجازی ستاد اربعین، گفت: امسال به دلیل محدودیت‌هایی که بخاطر کرونا در سفر برای پیاده‌روی اربعین وجود دارد، تصمیم گرفتیم در یک رویداد رسانه‌ای شکوه و عظمت پیاده‌روی اربعین و پیام این حماسه عظیم را توسط پلتفرم‌های مجازی ایران به همه جاماندگان و عاشقان اباعبدالله نشان دهیم.

به همین دلیل طی فراخوانی از همه رسانه‌های مجازی کشور دعوت کردیم که در این اقدام رسانه‌ای همکاری کنند و با مخاطبینی که دارند، برنامه‌های پیاده‌روی اربعین را تحت پوشش قرار دهند.

جوانبخت درخصوص این ویژه برنامه گفت: کمیته رسانه و فضای مجازی ستاد فرهنگی اربعین برای مخابره پیاده‌روی بزرگ اربعین همراه با یک تیم رسانه‌ای حرفه‌ای قرار است از ۲۹ شهریور‌ماه در ویژه برنامه‌ای به نام «رهرو» به صورت ۲۴ ساعته، رویدادهای مسیر پیاده‌روی و حال و هوای زوار الحسین علیه‌السلام را از طریق ۲۰ پلتفرم مجازی کشور، برای عاشقان و جاماندگان این سفر زیارتی، پخش کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سیگنال پخش زنده پیاده‌روی از طریق ویژه برنامه «رهرو» در اختیار پلت‌فرمهای مجازی ایران قرار گرفته است، گفت: این کاری که شروع کردیم اولین و بزرگترین و منحصربه فردترین اقدام رسانه ای در سال های گذشته نسبت به رسانه‌ای کردن ۲۴ ساعته پیاده روی اربعین است و تا کنون چنین اتفاقی نه در رسانه های عراقی و دیگر کشورها و نه در سطح صدا و سیمای ایران، نیفتاده است. برای تحقق این اقدام رسانه ای، استودیوی اصلی خود را در عمود ۱۱۲۰ برپا کردیم و نودال پخش این برنامه ها نیز در تهران است. لذا به لحاظ فنی و زیرساختی در سطح بالایی این اقدام عملیاتی گردیده است.

مسئول کمیته رسانه و فضای مجازی ستاد فرهنگی اربعین برگزاری پویش بزرگ فرهنگی «رهرو» را یکی دیگر از اقدامات ایام اربعین خواند و گفت: پویش ویژه‌ای نیز در برنامه «رهرو» قرار است بصورت گسترده به همت آی‌گپ اجرا شود. از جمله بخش‌های این پویش مسابقات کتابخوانی، طراحی استیکر، ارسال کلیپ، پادکست، مداحی، عکس و فیلم و پیاده‌روی نیابتی است که عموم مردم می‌توانند در آن شرکت کنند.

وی در پایان گفت: هم اکنون سیگنال پخش ویژه برنامه «رهرو» در اختیار پلتفرم و سایت‌های مشارکت کننده‌ای چون: هیأت آنلاین، عقیق، تیوا محفل، آیگپ، آپارات، سروش پلاس، گپ، رادیو زیارت، رادیو اربعین، لنز، رواق، تکیه، خانه هنر (پلان ۳)، صراط، روبیکا، خبرگزاری دانشجو، تیوی پلاس و ... قرار دارد و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق صفحات این پلتفرم ها، پخش ۲۴ ساعته پیاده‌روی اربعین را در برنامه «رهرو» ببینند.

اخبار مرتبط

مراسم نمادین پیاده‌روی اربعین حسینی زاهدان

جاماندگان اربعین عزاداری نجف به کربلا را در گرگان بازسازی کردند

پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در اردبیل برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha