توسعه بقعه فاطمه اخری (س) در رشت

توسعه بقعه فاطمه اخری (س) در رشت

به گزارش سراج24، نادر حسینی امشب در پنجمین جلسه این کمیسیون در ساختمان جلسات شورا با تسلیت سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) اظهار کرد: توسعه حرم فاطمه اخری سلام الله علی‌ها در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی شورا با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان بررسی می‌شود. 

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت با اشاره به اینکه یکی از افتخارات شهر رشت وجود بقعه متبرکه حضرت فاطمه اخری (س) است، افزود: این بقعه متبرکه باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و می‌توانیم با این ظرفیت، رشت را به قطب گردشگری مذهبی تبدیل کنیم. 

غربت بقعه فاطمه اخری (س) رشت
عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بقعه مبارکه حضرت فاطمه اخری سلام الله علی‌ها مظلوم واقع شده است، اظهار کرد: دخل و خرج این بقعه مطهره با یکدیگر همخوانی ندارد و بنده سالهاست که در آن محله ساکن هستم و متاسفانه این بقعه متبرکه روز به روز در غربت بیشتری فرو می‌رود. 

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه نگاه حمایتی دولتی تا پیش از این نسبت به این بقعه مبارکه وجود نداشت، افزود: متاسفانه تا پیش از این نگاه حمایتی دولتی نیز نسبت به این بقعه وجود نداشت و تامین برخی از هزینه‌های مربوط نیز نیازمند همراهی بیشتر مسوولان است و باید در این باره با جدیت ورود کرد. 

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه در گذشته کمیسیونی پیرامون رسیدگی به وضعیت بقعه خواهر امام (س) تشکیل شده بود، تصریح کرد: در آن کمیسیون افرادی از جمله استاندار، شهردار و غیره حضور داشتند و طرح‌های خوبی نیز در آن مطرح و اجرایی می‌شد اما پس از مدتی کمیسیون مربوطه تعطیل شد. 

کارگرنیا با بیان اینکه بسیاری از مغازه‌های اطراف حرم مطهر فاطمه اخری (س) توسط شهرداری رشت در این مسیر تملک شده‌اند، بیان کرد: قرار بود در دوران فعالیت شورای چهارم رشت یک سرویس بهداشتی زیر زمینی در پایین حرم احداث کنیم اما با ورود اوقاف به این موضوع، بر علیه شهرداری حکم محکومیت گرفتند و این پروژه اجرایی نشد. 

وی با تاکید به ادامه روند فعلی فاصله مردم و بقعه متبرکه را بیشتر می‌کند، افزود: هر شهری که بخواهد به یک قطب گردشکری تبدیل شود نیازمند اهرم‌هایی است و اگر بخواهیم به این شهر یک وجه مذهبی گردشگری ببخشیم و روح معنویت را جانی دوباره بدهیم باید با جدیت و تلاش همگانی به این مهم ورود کنیم. 

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با اشاره به اینکه انجام هر هزینه در این حوزه سرمایه‌گذاری برای رشت محسوب می‌شود، بیان کرد: یقینا با ورود گردشگر با محوریت مذهبی می‌توانیم هزینه‌های انجام شده را در این بخش به خوبی پاسخگو باشیم و تحقق این مهم نیازمند همراهی تمامی مسوولین و دستگاه‌های مربوطه است. 

از ظرفیت شبکه استانی باران در معرفی بقعه خواهر امام (س) رشت استفاده شود
عضو دیگر کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه باید از ظرفیت شبکه استانی باران به منظور معرفی بقعه مبارکه فاطمه اخری سلام الله علی‌ها استفاده شود، اظهار کرد: با ساخت نماهنگ‌ها، کلیپ و غیره باید این بقعه را از طریق شبکه استانی باران به دیگران بشناسانیم. 

علیرضا تاج شهرستانی با بیان اینکه باید اطراف حرم مبارک بازگشایی شود، افزود: کاملا با صحبت‌های رئیس شورا پیرامون وضعیت بقعه فاطمه اخری سلام الله علی‌ها موافق هستم و معتقدم مغازه‌های اطراف حرم باید تملک و مسیر بازگشایی شود. 

مرمت و بازسازی بقعه فاطمه اخری (س) رشت
یکی دیگر از اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه به دنبال توسعه بقعه فاطمه اخری (س) هستیم، اظهار کرد: با وضعیت اعتبارات موجود، بعید می‌دانم کار خاصی در این حوزه انجام شود. 

سید حسین رضویان با بیان اینکه در گذشته این بقعه شمع محفل این شهر در بسیاری از ایام بود، افزود: بنده معتقدم در ابتدا با تشکیل کمیسیونی نسبت به مرمت وضعیت ظاهری این بقعه مبارکه اقدام کنیم و پس از آن به فکر توسعه آن باشیم. 

در این جلسه مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان نیز پیرامون مشکلات پیش روی توسعه و معرفی بقعه فاطمه اخری سلام الله علی‌ها رشت اشاره و خواستار همکاری و همراهی بیشتر اعضای شورا در این باره شد. 

اخبار مرتبط

میرزا هویت مردم گیلان و ایران است / راه حل مشکلات کشور شناخت هویت است

سخنرانی رئیس جمهور نشان‌دهنده عزت ایران است

اجرای مفاد تفاهم‌نامه شورا و قرارگاه خاتم (ص) تسریع می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha