کنگره شهدا یک جریان شتابنده برای ترویج فرهنگ ایثار است

 کنگره شهدا یک جریان شتابنده برای ترویج فرهنگ ایثار است

به گزارش سراج24، سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در آیین بازدید از بخش های مختلف دهکده مقاومت سپاه روح الله اظهار کرد:یکی از مهمترین دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکری راه اندازی دهکده مقاومت بسیج در استان است که با رویکرد فرهنگی، ورزشی، تفریحی و خدماتی فعالیت می کند و برای عموم مردم استان قابل استفاده می باشد.

وی تصریح کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین رویکرد فعالیت های دهکده مقاومت بسیج در استان مرکزی است که البته برنامه ها باید با خلاقیت و جذابیت ویژه ای و متناسب با مخاطبین پیش بینی و اجرا شوند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی عملیاتی نمودن مطالبات و دغدغه های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگی را  سیاست اصلی برنامه های دهکده مقاومت بسیج دانست و بیان کرد: امیدواریم هیئت مدیره این مجموعه در این راستا برنامه های خوبی پیش بینی و اجرا نماید.

کریمی افزود: استفاده از ظرفیت نخبگان، کارشناسان و فعالین فرهنگی در اجرای برنامه ها در دهکده مقاومت یک ضرورت است و پیش بینی می شود با استفاده از هیئت اندیشه ورز بسیج در این مسیر گام برداشته شود.

وی با بیان اینکه هدف از تشکیل و راه اندازی دهکده مقاومت بسیج الگو سازی و معرفی الگو برای تفریحات سالم است که با تکیه بر فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس برای دیگر مجموعه ها الگو معرفی می کند، ادامه داد: خوشبختانه امروز ظرفیت ها و بسترهای بسیار خوبی در دهکده مقاومت بسیج استان فراهم شده که باید در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ایجاد نشاط اجتماعی به کارگیری شوند.

وی گفت: باظرفیت هایی که امروز در دهکده مقاومت بسیج استان مرکزی فراهم شده قابلیت ایجاد پاتوق فرهنگی برای جوانان و نوجوانان وجود دارد و همه مجموعه های استان باید از این فرصت به خوبی استفاده کنند.

کریمی گفت: اقشار بسیج به جهت ارتباط با بدنه جامعه باید برای استفاده از ظرفیت های دهکده مقاومت بسیج برنامه عملیاتی داشته باشند و با خلاقیت و نوآوری آحاد جامعه را با استفاده از ظرفیت دهکده مقاومت بسیج با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا کنند.

وی تصریح کرد: یکی از دستاوردهای مهم دیگر کنگره راه اندازی اردوهای هفت اقلیم است که با هدف سیره شناسی امام خمینی(ره) در دستور کار قرار گرفت و امروز می توان از ظرفیت دهکده مقاومت برای پیشبرد اردوهای هفت اقلیم استفاده کرد.

به گفته وی هم افزایی و مشارکت اتفاق افتاده در ستاد کنگره شهدای استان برای انجام اقدامات بزرگ می تواند الگوی سایر مسائل در استان باشد چراکه با وحدت و هم افزایی دستگاه ها در کنگره یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی و اجتماعی رقم خورد و امروز برکات و آثار برگزاری کنگره به خوبی در جامعه قابل مشاهده است.

کریمی افزود: بیش از ۳ هزار نفر از فعالین فرهنگی ، اجتماعی و سایر بخش های دیگر در برگزاری کنگره مشارکت کردند و امروز ستاد کنگره شهدای استان به یک جریان شتابنده برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و خدمت رسانی به مردم تبدیل شده است.

وی اظهار کرد: از مهمترین اقدامات ماندگار کنگره تحقق بسیج مردمی برای تجلیل از شهدای استان، راه اندازی نهضت های خدمت رسانی به مردم و تبیین نقش استان مرکزی در دفاع مقدس است و بسیاری از اقدامات انجام شده در طی این سال ها به برکت زیرساخت های ایجاد شده در کنگره شهدای استان مرکزی بوده است.

وی گفت: متاسفانه بیماری کرونا در طی ماه های گذشته آسیب های زیادی به برنامه ها و مجموعه های فرهنگی وارد کرده و امیدواریم با اقداماتی همچون اجرای طرح شهید سلیمانی و عزم ملی برای واکسیناسیون عمومی مردم بتوانیم در راستای برگزاری برنامه های فرهنگی به شکل تدریجی گام برداریم.

اخبار مرتبط

حمله تروریستی به خودروی ‌فرمانده تیپ سلمان فارسی/ فرزند جانشین فرمانده سپاه سیستان و بلوچستان ‌‌به شهادت رسید/ اشرار مسلح بازداشت شدند +عکس

عملیات مهار ریزگرد‌ها را ‌در مناطق فوق بحرانی خوزستان آغاز کردیم

ساخت ۲۱۰ واحد مسکونی برای مناطق محروم اهواز توسط سپاه خوزستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha