سرپرست وزارت آموزش و پرورش:

خبر ممنوعیت دریافت کارنامه توسط مادران یک برداشت اشتباه بود

خبر ممنوعیت دریافت کارنامه توسط مادران یک برداشت اشتباه بود

به گزارش سراج24؛ علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، ظهر امروز در حاشیه سفر خود به استان البرز در جمع خبرنگاران، در خصوص انتشار خبری مبنی بر اینکه «مادران دانش آموزان حق دریافت کارنامه ندارند»، اظهار داشت: قانون مسیر رسیدگی و فرآیندهای مشخصی در خصوص دریافت مدارک دانش آموزان دارد؛ به نظر می‌رسد این یک برداشت اشتباه بوده است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری در رابطه با رتبه‌بندی فرهنگیان یادآور شد: معلمان رکن اصلی تعلیم و تربیت هستند، در ابتدا معیشت فرهنگیان اولویت ما قرار دارد و در این راستا پیگیری‌های لازم صورت می‌گیرد؛ اما علاقه‌ای نداریم که فضای فرهنگی را به مواردی همچون رتبه بندی آلوده کنیم هر زمان هر پرداختی برای هر یک از معلمین زحمتکش واریز شود خود متوجه رتبه و شرایط می‌شوند.

وی در ادامه به بخشی از دغدغه‌های معلمین در بحث رتبه بندی اشاره کرد و افزود: مواردی که از سوی فرهنگیان مطرح می‌شود به حق می‌باشد و ما سعی داریم تا در دولت سیزدهم اجازه تکرار چنین مشکلاتی را ندهیم.

این مقام مسؤول همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به مطالبه مسؤولان البرزی در خصوص پایین بودن سرانه آموزشی در استان اشاره کرد و ادامه داد: نابرابری سرانه‌های فضای آموزشی برای ما بسیار مهم است اقداماتی که در استان صورت گرفته و با بهره گ‌برداری از چندین پروژه امروز سرانه آموزشی البرز از میانگین کشوری یک متر عقب مانده است.

کاظمی با اشاره به ظرفیت‌های استان یادآور شد: قول می‌دهیم با انجام ۳ مورد حیاتی سرانه آموزشی البرز را ارتقا دهیم؛ در همین راستا تخصیص سرانه برای تجهیزات افزایش سهم بودجه استان البرز در حوزه نوسازی و همچنین افزایش نیروی انسانی در مجموعه آموزش و پرورش استان در دستور کار قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

بازگشایی مدارس پرجمعیت روستایی از هفته آینده/آخرین جزئیات از بازگشایی مدرسه‌های کشور

آغاز فرایند بازگشایی مدارس از اول آبان/ هنوز امکان ثبت‌نام کتب درسی وجود دارد

بسته اینترنت رایگان به اساتید، دانشجویان، طلاب و معلمان اختصاص می‌یابد/ آغاز ثبت نام از هفته جاری

0 نظر

ارسال نظر

capcha